ГлавнаяОбщество

Камери відеоспостереження і патрулі муніципальної варти: як у сквері «Слобожанський» та парках Дніпра протидіють вандалізму

Камери відеоспостереження і патрулі муніципальної варти: як у сквері «Слобожанський» та парках Дніпра протидіють вандалізму

У новому сквері «Слобожанський», який відкрили у День міста, зафіксовано вже три факти вандалізму – пошкодження гірок й вбиральні. В усіх випадках порушниками виявилися неповнолітні. Про це повідомили у прес-службі Дніпровської міської ради.

«За фактами вандалізму на батьків дітей, які псували майно у сквері, складено протокол за ст. 174. ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. З неповнолітніми та їхніми батьками провели профілактичну бесіду щодо правопорушення, відповідальності за це та недопущення такого у майбутньому», – розповіла капітан поліції, старша інспекторка ювенальної превенції Інна Дудка.

Про останній випадок вандалізму у сквері «Слобожанський», коли дві дівчини розмалювали гірку, поліції повідомив патруль муніципальної варти, який зафіксував пошкодження комунального майна.

«Загалом понад 30 співробітників КП «Муніципальна варта» щодня пильнують за дотримання правопорядку у місті, зокрема й поблизу парків, скверів, зелених зон. Також стежимо й у Ситуаційному центрі через камери відеоспостереження. При фіксації фактів вандалізму, знищення, розкрадання комунального майна одразу повідомляємо поліцію. З початку року по місту ми зафіксували близько 40 фактів вандалізму. А враховуючи непоодинокі випадки у сквері «Слобожанський», вирішено, щоб тут постійно чергував патруль муніципальної варти», – зазначив заступник директора КП «Муніципальна варта» Євген Нечипоренко.

Водночас начальник управління по взаємодії з правоохоронними органами та мобілізаційно-оборонної роботи департаменту громадського порядку і цивільного захисту міської ради Максим Джихур підкреслив: «У Дніпрі за останні роки міська влада доклала багато зусиль для створення, реконструкції, упорядкування парків, скверів, зелених зон, місць відпочинку. Але, на жаль, є особи, зокрема й неповнолітні, які шкодять на упорядкованих територіях. Тому вкотре звертаємось до батьків, учителів, вихователів більше уваги приділяти вихованню дітей, дбайливому ставленню до об’єктів благоустрою, оскільки усе це робиться для мешканців. А також попереджаємо, що усі збитки за такі пошкодження, скоєні дітьми, у повному обсязі компенсують батьки або відповідальні за дітей особи на момент скоєння правопорушення».

За словами начальника відділу утримання комунального підприємства «Парк Придніпровський» Романа Мироненка, серед розповсюджених фактів вандалізму у парках, скверах, зонах рекреацій – не лише розмальовані елементи благоустрою, а й поламані урни, лави, гірки, гойдалки, зіпсовані газони, а також вкрадені зелені насадження: «Пильнувати за правопорядком допомагають патрулі муніципальної варти. Але вкотре звертаємось до усіх не бути байдужими до збереження комунальної власності. Якщо ви стали свідком вандалізму, одразу повідомляйте про це охоронну службу того ж парку, скверу чи поліцію».

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook