В експозиції представлені заяви керівництва СРСР про заперечування голоду, історія поступового визнання його геноцидом та навіть унікальний щоденник сучасника Голодомору (записи його власник почав робити в 1928 році).
«Виставка показує, як відбувалась меморіалізація Голодомору, як замовчувалась ця тема на рівні керівництва Радянського Союзу та як завдяки діаспорі, зарубіжним журналістам інформація про голод 1932-33 років стала доступною. Це повністю документальна виставка», – розповіла директорка КЗ «Музей спротиву Голодомору» Лілія Богачева.
На відкритті презентували данні соціологічного опитування, яке провели серед студентів чотирьох найбільших університетів Дніпра: державного медичного, внутрішніх справ, «Дніпровської політехніки» та залізничного транспорту.
«Національна ідентичність – це не лише спільна територія або мова, це ще й спільна національно-історична пам’ять, яка будується навколо перемог чи трагедій. Ми хотіли зрозуміти, наскільки студентство поінформаване про Голодомор, адже це майбутня українська еліта. Загалом ми опитали 250 студентів. Близько 98 % знають, що таке Голодомор, 68,8 % отримали інформацію про Голодомор в школі, 74 % вважають Голодомор геноцидом», – зазначив начальник експозиційно-виставкового та видавничого відділу КЗ «Музей спротиву Голодомору» Валентин Рибалка.
Експозиція працюватиме два місяці (адреса: вул. Старокозацька, 40-Б), вхід безкоштовний, але необхідна попередня реєстрація за телефоном: (050) 019-02-11.