ГлавнаяОбщество

Вони ще студенти, але вже рятують життя: День донора майбутніх медиків у Biopharma Plasma Дніпро

26 листопада, на завершення навчального тижня, майбутні лікарі прийшли до Biopharma Plasma Дніпро. Кому, як не студентам Дніпропетровського державного медичного університету, знати про корись донорства плазми. Журналісти ІА «Мост-Днепр» поспілкувалися з молодими та небайдужими, які знають чимало секретів якісного та здорового життя.

Заступник голови ради студентів медичного університету Артем Долуда навчається на п’ятому курсі. З майбутньою спеціальністю визначився: скоріш за все, каже хлопець, стане хірургом. Поки ж він навчається та бере активну участь у житті альма-матер. У тому числі, власним прикладом заохочує студентів медичного університету до донорства плазми, а відтак й до порятунку людських життів.

«У нас є база студентів, у якій близько 100 донорів. Щомісяця кров здають щонайменше 30 майбутніх медиків. Почав я займатися донорством ще у 2019 році. Це в мене вже п’ятнадцята донація. Все почалося з ініціативи допомогти людям, яка просто перейшла на постійну основу», - поділився Артем.

П’ятикурсник Ібрагім Сарієв до благодійного донорства долучився, бо знає: з плазми крові виготовляють ліки, яким немає синтетичних замінників. Вони рятують життя людей, що постраждали внаслідок ДТП, або отримали опіки. Медикаменти з плазми – це шанс на життя й для передчасно народжених дітей та людей, які з ускладненнями переносять Covid-19.

«Вперше плазму я здав два роки тому. Я вирішив, що це благородно і що у такий спосіб я рятую чиєсь життя. А це важливо, як для медиків, так і для людей», - пояснив Ібрагім.

Здача плазми – це користь й для самого донора, поділилася завідувач відділом комплектування та медичного обстеження донорів Biopharma Plasma Дніпро Світлана Ковальова. Проходження цієї процедури – це очищення організму, профілактика інсультів, інфарктів, захворювань кишково-шлункового тракту та сезонних алергій.

«Донорство плазми – це процедура, яка має багато плюсів і не має жодного мінуса. Кожен донор знає все про свій стан здоров’я. Він його постійно контролює, бо коли приходить в Biopharma Plasma Дніпро, безкоштовно обстежується. Ми перевіряємо кров на 22 показники, а потім ще й огляд терапевта. Обов’язково наші донори діагностуються на ВІЛ та гепатити. Вчені доказали, що донори живуть довше та якісніше», - розказала Світлана Ковальова.

Студентка третього курсу Дніпропетровського державного медичного університету Ірина Кречун сьогодні прийшла до плазмацентру на благодійну донацію. Дівчина поділилася: донорство – це своєрідне тренування імунної системи, яке позитивно впливає й на стан судин та шкіри.

 

«Це моя друга донація, але я зупинятися не збираюся. Буду й надалі допомагати у такий спосіб іншим та агітувати друзів також долучатися до цієї справи».

Світлана Ковальова додала – для підтримки та заохочення молодих людей до порятунку життів у Biopharma Plasma Дніпро постійно проходять цікаві та вигідні для донора акції.

«За саму донацію донор отримує до 300 гривень. Крім того, у нас постійно проходять акції. До 14 січня, наприклад, триває акція «Приведи друга», в рамках якої за кожного нового друга донор може отримати додаткові 300 гривень. У нас діє й бонусна система: за п’яту донацію людина додатково отримує заохочення у розмірі 300 гривень, за 10-ту – 500 грн, а п’ятнадцята донація – це 1500 гривень».

Зареєструватися до участі в акції «Приведи друга» можна онлайн - тут, а якщо є запитання, то колектив Biopharma Plasma Дніпро радо допоможе вам за безкоштовним номером телефону 0 800 600 003.

Буди донором плазми – це легко, благородно та корисно!

На донорів чекають:

Biopharma Plasma Дніпро: пр. Богдана Хмельницького, 17

У будні - з 7:30 до 19:00 та у суботу - з 7:30 до 16:30

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook