ГоловнаCуспільство

У Дніпрі пройшла прем’єра фільму, присвяченого протидії насильству

У Дніпрі, у Будинку мистецтв, відбулась прем’єра документального фільму «Розірви коло», присвяченого протидії насильству. Захід організували в рамках Всесвітньої акції «16 днів проти насильства». На презентацію завітали представники міських закладів соціального захисту, Громадської ради при Дніпровській міській раді, поліції, студенти. Про це повідомили у прес-службі Дніпровської міської ради. 

Авторка ідеї фільму – почесна амбасадорка Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні Марія Єфросініна. Режисерка та сценаристка стрічки – Єлизавета Сміт, одна з найбільш яскравих молодих режисерів України. Фільм знято за підтримки представництва UNFPA Україна в рамках реалізації проєкту EMBRACE з протидії та запобігання гендерно обумовленого насильства, який втілюється за підтримки уряду Великобританії.

«Дніпро лідирує у впровадженні комплексних заходів, спрямованих на запобігання та протидію домашньому насильству. У нас створені сучасні сервіси екстреного реагування на випадки домашнього насильства – це служба первинного консультування, мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, спеціальне відділення для постраждалих, зокрема й жінок із дітьми. У співпраці з Фондом ООН у галузі народонаселення закінчуємо облаштування спеціальної кризової кімнати та центру денного перебування для постраждалих від домашнього насильства», — сказав заступник міського голови, директор департаменту соціальної політики Едуард Підлубний.

За словами старшої координаторки проєкту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» Фонду народонаселення ООН в Україні Ганни Карпеченкової, фільм покажуть у 30-ти містах і громадах країни. Стрічку можна буде й завантажити для широкого перегляду.

«У фільмі — реальні долі про двох жінок з України, які потерпали від домашнього насильства. Ці історії не є незвичними, а тими, що часто серед нас, на які реагують усі служби, громадянська спільнота. Загалом наш фонд цій проблематиці присвячує усі зусилля і наміри. У співпраці з муніципалітетами, зокрема і мерією Дніпра, створюємо систему запобігання та протидії домашньому насильству. Це і захист постраждалих, підтримка. І з іншого боку — профілактичні заходи, щоб запобігти такому явищу чи виявити його на ранньому етапі. У цьому дуже важливе широке інформування про домашнє насильство, його форми, наслідки і як допомогти людині, яка від цього страждає», — підкреслила Ганна Карпеченкова.

Якщо людина потерпає від домашнього насильства, є загрози її життю, то можна одразу звертатися на лінію поліції за номером 102 або до територіального відділу. Також у Дніпрі працюють: мобільна бригада міського центру соціальних служб - (056) 785-73-60, телефон довіри центру - (056) 767-18-41; кризова кімната «Пані Патронеси»: 099-632-77-01.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook