«Що таке волонтерство? Це коли ми безкоштовно щось робимо на благо інших. Хтось зварив борщ і приніс його комусь у лікарню, хтось системно цим займається. І це є волонтерство. Підрахувати, скільки волонтерів на Дніпропетровщині, неможливо. Коли ми створювали Музей АТО, ми намагалися це зробити, щоб якусь статистику зібрати. Тоді ми рахували за офіційними організаціями: громадськими, благодійними фондами, і за неофіційними групами та чатами, у які об’єднувалися люди тоді. В нас вийшла цифра понад 200 тисяч . Але ж волонтерство – це не лише війна, це і допомога літнім людям, і хворим дітям, і тваринам…», - пояснила Наталія Хазан.
Радниця голови Дніпропетровської обласної ради також прочитала декілька рядків із Ліни Костенко і додала, що саме вони можуть стати девізом українського волонтерства:
«Віддай людині крихітку себе, за це душа наповнюється світлом».
Наталія Хазан переконана: в Україні необхідно просувати ідею культури благодійності, заохочуючи якомога більше людей до допомоги іншим. Вона розказала, що сьогодні Дніпропетровська обласна рада на чолі з Миколою Лукашуком об’єднує навколо себе цих людей та усіляко допомагає у реалізації корисних проектів.
«Важливо взагалі просувати ідею культури благодійності. Волонтер – це не просто якась там «біла ворона» - от всі роблять отак, а волонтер робить не так. Це є нормально в інших країнах, в європейських країнах, західних. Це є нормально, якщо ти маєш час, гроші і якісь вміння, просто зробити щось для інших і для країни, в якій ти живеш. Ми цю думку закладаємо в свої меседжі, що має бути культура благодійності і що це є нормальною історією», - резюмувала Наталія Хазан.