ГоловнаCуспільство

​Кожна ілюстрація –спогад про Голодомор: у Дніпрі презентували унікальну виставку графічних робіт «Трагедія українського села 1920-1930»

У Дніпрі в міській центральній бібліотеці (вул. Воскресенська, 23) відкрилась виставка графічних робіт «Трагедія українського села 1920-1930 років мовою книжкової графіки». Ініціатор створення експозиції – КЗ «Музей спротиву Голодомору». Захід відбувся до 2-ї річниці створення музею, повідомляють у прес-службі мерії Дніпра. 

«Мені не дуже подобається, що у людей є думка, що нібито іноземне краще, ніж своє. Ми хочемо показати, що в нас є наші митці, які ілюструють те, що відбувалося в часи голоду. На жаль, ми маємо мало фотографічних матеріалів того періоду, тож особливість цих робіт – кожна ілюстрація це реальний спогад, малюнки були відпрацьовані з істориками на відповідність до реальних подій. Ці ілюстрації стануть частиною книги спогадів, над якою зараз працює музей»,–- розповіла директорка КЗ «Музей спротиву Голодомору» ДМР Лілія Богачева.

На виставці представлено 49 робіт, їх авторка – художниця Юлія Лисенко. Робота над ілюстраціями тривала з червня минулого року. 

«Ілюстрації, які охоплюють період 1910-х років, зображені в кольорі, адже ті часи були відносно спокійними, роботи ж, на яких голод 1920-1930 років, – чорно-білі, адже ті часи зовсім не асоціюються з кольором. Здебільшого працювала олівцем, тушшю та тонким пензлем», – розповіла художниця.

Спогади про голод, які стали сюжетами до ілюстрацій, зібрала методистка відділу науково-просвітницької та методичної роботи Віра Аннусова. Науковиця каже, що почала цікавитися темою Голодомору ще в дитинстві: 

«Найщирішими є люди, які старше за 80, їм вже немає сенсу кривити душею. Коли я почала займатися краєзнавчою роботою, приходила в села та шукала людей саме такого віку. Звичайно, тоді був такий час, що деякі боялися розповідати при голод навіть своїм ближнім, втім були і ті, що розповідали про все що знали. За все життя я назбирала понад 500 спогадів».

Виставка працюватиме 2 тижні, відвідати її може кожен охочий. Експозиція розташована в міській центральній бібліотеці (вул. Воскресенська, 23) на першому поверсі.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook