ГоловнаCуспільство

Курси з надання домедичної допомоги, ініційовані ПП «Удар Віталія Кличка», викликали неабиякий інтерес серед жителів Дніпропетровщини

Ідея навчити людей, як правильно за необхідності надавати домедичну допомогу, зародилася у центральному офісі ПП «Удар Віталія Кличка», згодом же поширилася всією Україною. У Дніпрі перший такий тренінг пройшов 19 лютого. Залучили до нього сертифікованого Міністерством охорони здоров’я спеціаліста з домедичної допомоги Івана Кондратенка. Перше заняття тривало 3,5 години й викликало неабиякий інтерес серед слухачів. Відтак спрацювало «сарафанне радіо» й вже сьогодні на тренінги вишукалася черга. Про це в ході прес-конференції в ІА «Мост-Дніпро» розказав керівник Дніпровської міської організації ПП «Удар Віталія Кличка» Віталій Жеганський.

Він розказав, започатковуючи тренінги з першої домедичної допомоги у Дніпропетровській області, запланували чотири такі заняття. Проходять вони у вихідні дні, аби не відволікати людей від роботи та навчання. Сертифікований МОЗом тренер  Іван Кондратенко роз’яснює слухачам, які антисептичні засоби є дієвими, а які абсолютно марні, у яких випадках постраждалому треба накласти шину, а у яких достатньо перев’язки. Вся отримана інформація закріплюється на практиці.

«Люди хочуть дізнатися, що вони можуть зробити в такий буремний для всіх нас час, тому вони йдуть на ці курси. Як показав досвід минулого тренінгу, люди не пам’ятають, чи вчили їх цьому у школі, а на підприємствах зараз взагалі рідко дають такі знання. Більшість людей не знають, як правильно надавати першу домедичну допомогу. Повний курс нашого тренера розрахований на шість годин – це цілий день навчання. Але, враховуючи той факт, що на тренінги записуються люди, які працюють чи навчаються, у них не має змоги проводити на заняттях цілий вихідний. Тому ми прийняли рішення, що дамо найнеобхіднішу інформацію за трьохгодинне заняття. Та можливо після першої хвилі тренінгів, ми замінимо теми й проведемо додаткові курси», - пояснив Віталій Жеганський.  

Вже цієї суботи другий тренінг проведуть для дніпрян, далі черга за жителями Новомосковська та Павлограду, а також відповідних районів.  

«Вже зараз на курси є черга. Тренер нас просив, щоб на одному тренінгу було не більше 30 людей, а щоб приміщення, де проводиться курс було пристосованим для проведення практичної частини заняття – накладення шин, відточення навичок перев’язки, тощо. Реєструються бажаючі прослухати цей курс через соціальну мережу і кількість бажаючи ми моніторимо щовечора. По Дніпру заявок на зараз вже 57, а у Павлограді – 167. Ми розуміємо, що хтось може відсіятися, але все одно – це чимала кількість охочих», - розказав  керівник Дніпровської міської організації ПП «Удар Віталія Кличка».

Віталій Жеганський також додав, що тренінги ініційовані партійцями ПП «Удар» - це не про війну чи мирний час, а про здоров’я людини, яка може травмуватися й потребувати першої домедичної допомоги.

Долучитися до тренінгів з домедичної допомоги можна, заповнивши форму на сторінці партії у Facebook.

Как мы сообщали ранее, Днепропетровскую областную организацию ПП «Удар» возглавил Юрий Симонов

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook