ГлавнаяОбщество

Розбирали диктант та обговорювали контрнаступ ЗСУ: в обласній бібліотеці засідав розмовний клуб

У Дніпропетровській обласній бібліотеці для молоді ім. М. Свєтлова зібралися ті, хто вчить або вдосконалює українську. Учасники розмовного клубу зустрічаються тут щочетверга. Вони не тільки дискутують на обрану тему, а й пишуть диктанти, вивчають граматику та орфографію. Про це повідомили в Дніпропетровській ОВА.

За п’ять місяців клуб об’єднав десятки людей. Це дніпряни та переселенці, котрі до війни говорили переважно російською. Тепер вони українізуються. Серед них й інструктор дитячої залізниці Світлана. Прийшла на зібрання, аби загартувати мовну стійкість.

«Найскладніше заговорити українською з рідним та друзями. Тренувалася на сусідах, – із посмішкою пригадує Світлана Козелло. – Одного дня й колег попередила – розмовляю тепер виключно солов’їною».

Вікового цензу тут немає. Приходять всі – від молоді до пенсіонерів. Разом вони не тільки читають книжки, а й пишуть диктанти. Останній був за текстом Олеся Гончара.

«Там складна пунктуація була, але з орфографією всі впоралися. Я задоволена своїми учнями. Сьогодні розберемо помилки. Потім – завдання на тему апострофу. А говоритимемо про наш контрнаступ на Харківщині», – каже керівниця клубу, кандидатка філологічних наук Ірина Пасько.

Теми для дискусій кожного засідання різні. Зазвичай їх обирають самі учасники, а пані Ірина дослуховується. Урізноманітнюють зустрічі іграми, вікторинами та несподіваними питаннями.  

«Це додає новизни. Примушує по-іншому думати, добирати інші слова. Так ми практикуємося говорити українською та збагачуємо словниковий запас», – додає керівниця клубу.   

Третьокурсниця Марія долучилася до розмовного клубу нещодавно. Вона навчається на українській філології та у побуті частіше говорила російською. Нині позбавляється цієї звички, власне, як і її оточення.

«Мова – це наш скарб, який ми маємо цінувати. Кожен народ говорить своєю. Коли ми говоримо українською, то ідентифікуємо себе таким чином», – переконана Марія Моторіна.  

Атмосфера у клубі дружня та невимушена. Він має вже і свій тотем. Його презентувала слухачка з Мелітополя. Це сувенір у вигляді дерев'яного диску. На ньому гравіювання: «Ми переможемо, бо ми котики».

«Я їх всіх люблю, тому називаю котиками», – поділилася керівниця клубу Ірина. 

Бажаєте заговорити українською або вдосконалити свої знання – приєднуйтесь до розмовного клубу. Участь безкоштовна. Вся інформація за номером телефону: (056) 791-17-70.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook