Двоє юних науковців із Дніпропетровщини вибороли нагороди на Міжнародній виставці винаходів INOVA у Хорватії. Здобули дві золоті медалі. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
«Розробки юних дослідників високо оцінили на міжнародній арені. Пишаємося нашою талановитою молоддю. Своїми науковими здобутками вони заявляють про Україну світові», – зазначив директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОВА Олексій Полторацький.
«Золото» у номінації «Наземний, морський та повітряний транспорт» отримав 16-річний дніпрянин Артем Веселов. Свою нагороду юнак здобув за дослідження перепадів освітлення на дорогах. Визначив оптимальне відношення висоти стовпів до відстаней між сусідніми ліхтарями.
«Довгі нічні поїздки, перебування в умовах контрастного освітлення призводять до втоми очей водіїв та знижують зосередженість. У роботі я проаналізував розподіл світла на поверхні доріг. Мета дослідження – мінімізувати ці перепади. Це може зменшити кількість ДТП», – поділився Артем Веселов.
Ще один переможець – 16-річний Давид Степаненко з Дніпра. Розробив матеріал на основі екстракту водоростей, який може стати екологічною заміною пластику. Це міцна, безпечна для продуктів харчування плівка. Вона не пропускає воду, витримує високі температури та розкладається за півроку. Давид впевнений: його розробка стане у нагоді на виробництві і в побуті. Та в майбутньому сприятиме покращенню стану довкілля.
«Накопичення пластику – серйозна світова проблема. Ми розробили екологічний матеріал, який виконував би ті ж функції, але розкладався – за короткий період», – розповів юнак.
Обидва дослідники – вихованці Дніпропетровського відділення Малої академії наук України.
Міжнародна виставка винаходів International Innovation Show-2022 пройшла у хорватському місті Осієк. Там молоді вчені демонстрували свої технічні розробки. Цьогоріч презентували роботи у змішаному форматі – офлайн та онлайн.
Участь взяли понад 400 дослідників з 20 країн світу. Україну представляли 40 вихованців Малої академії наук з різних областей. Усього українські винахідники здобули 40 золотих медалей.