До акції «Зігрій воїна» долучилося 110 закладів освіти Дніпропетровщини. Матеріал для виготовлення «окопних» свічок збирали всі – викладачі, учні, студенти та їхні батьки. Їх завзятість заохотила до дій й інших. Зрештою, віск та парафін несли представники духовенства, підприємці, просто небайдужі. Зібрали майже 1,5 тонни. Цінний вантаж вже зустріли на Рівненщині. Про це повідомили у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.
Для бійців на передовій «окопні» свічки – це річ незамінна. Ними можна освітити бліндаж, зігрітися, підсушити одяг та приготувати їжу. А ще вони непідвласні вітру та дощу. А значить, служитимуть захисникам за будь-якої погоди.
«Протягом восьми місяців наші друзі з Рівненщини виготовляють «окопні» свічки. Їм вистачає рук та бракує матеріалу, – розповідає начальниця управління департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОВА Любов Кравченко. – Ми кинули клич серед садочків, шкіл, профтехів, коледжів та університетів регіону. Вони підключилися самі й «запалили» інших».
До збору долучилися підприємці, представники громадських організацій та навіть люди з сусідніх регіонів. Свій внесок на підтримку захисників зробило й духовенства Новомосковщини.
«Матеріал для виготовлення свічок передавали поштою та привозили особисто. Несли залишки та новенькі свічки. У нагоді стане все. Протягом місяця назбирали майже півтори тонни. Наші люди – вогонь! Посилка вже на Рівненщині», – додала Любов Кравченко.
Там її зустріли представники гуртка з патріотичного виховання. Встигли вже розсортувати та готові до лиття.
«Посилка від колег з Дніпропетровщини – справжній скарб для нас. До цього ми виготовили понад 1600 «окопних». На них пішло майже 700 кг воску. Отриманого вистачить щонайменше ще на 2,5 тисячі свічок», – не приховує радості керівниця гуртка та ініціаторка проєкту Олена Петрук.
На день гуртківці виготовляють по 100-150 цінних бляшанок. Вихованці вкладають всередину гофрований картон. Пані Олена розтоплює віск та парафін у величезних електричних каструлях. Після – розливає у ємності. Щоб свічка застигла, необхідно 16-18 годин.
«Свій виріб ми постійно вдосконалюємо. Зробили партію – відправили на передову. Питаємо у хлопців, що змінити, відкоригувати. Наприклад, щоб свічка горіла довше, треба знати пропорції парафіну та воску, – пояснює Олена Петрук. –Кожна світить до 6 годин. На двох таких за півгодини можна скип’ятити літр води і навіть борщ приготувати».
У цінності таких бляшанок вже переконалися захисники на різних кордонах країни.