Ущільнити вікна і двері, не затуляти шторами та меблями батареї, подбати про енергозбереження у під’їзді. Як зберегти тепло в оселі і зекономити на опаленні розповіли у департаменті житлово-комунального господарства та будівництва Дніпропетровської ОВА.
«Через вікна, двері і зовнішні стіни втрачається багато тепла. Тому важливо правильно облаштувати та ізолювати приміщення. Ці елементарні заходи допоможуть утримати опалення та підвищити температуру в оселі», – зазначив заступник директора департаменту Дмитро Стороженко.
Першочергово слід звести до мінімуму втрати тепла. Особливу увагу приділіть вікнам. Заклейте проміжки, відрегулюйте фурнітуру, щоб вони наглухо зачиналися і не було протягу. Додатково можна встановити гумові ущільнювачі. На внутрішню частину віконних рам прикріпіть теплозберігаючу плівку. Її можна придбати у будівельному магазині.
Закривайте вікна короткими шторами, ролетами або жалюзі. Вони стануть додатковим ізолятором та допоможуть скоротити тепловтрати.
Не перекривайте дорогу теплу. Тримайте батареї відкритими. Відсуньте меблі, підніміть штори, зніміть декоративні панелі. Щоб підвищити тепловіддачу, наклейте фольгований екран на стіну з радіатором.
Якщо маєте подвійні вхідні двері, зачиняйте обоє. Заповніть пустоти ущільнювачем. Подбайте про стан під’їзду та будинку. Важливо, щоб трубопроводи були утеплені, а всі вікна та двері добре зачинялися.
Якщо є можливість регулювати температуру опалення, підтримуйте у помешканні не більше 18 градусів. Зменшуйте температуру, коли залишаєте оселю. Зверніться до ЖЕКу або ОСББ, якщо у будинку встановлений індивідуальний тепловий пункт.
При автономному опаленні обирайте ощадливі обігрівачі. Кондиціонер у режимі тепла стане гарним варіантом. Він досить економний та ефективний.