Держава надає компенсацію тим, хто безоплатно прихистив внутрішньо переміщених осіб. Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті мерії Дніпра.
![](https://i.most-dnepr.info/061/53/63781b05bb51f.jpeg)
![](https://i.most-dnepr.info/126/10/63781bc53e5ad.jpeg)
«Компенсацію отримують власники або орендарі житла, які безоплатно розміщують у себе внутрішньо переміщених осіб. За кожну людину за один день вони отримують 30 грн (у жовтні-березні) та 14.77 грн в інші місяці. З кожним місяцем заявників більшає. Наприклад, за жовтень маємо понад 2 тис. відповідних заяв», — розповіла завідувачка сектору департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Олеся Грановська.
![](https://i.most-dnepr.info/035/60/63781be99ef71.jpeg)
Щоб отримати таку компенсацію, необхідно звернутися до районної адміністрації, де розташоване житло. «Люди подають спочатку повідомлення на компенсацію, а заяву — упродовж п’яти днів із закінчення звітного місяця. У повідомленні зазначається інформація про особу, яка розмістила ВПО та про тих осіб, кого прихистили. Додається паспорт (або документ, що посвідчує особу) як власника, так і ВПО; ідентифікаційні коди; документ з правом власності на житлове приміщення; довідки ВПО; документ, який підтверджує, що житло було зруйноване чи не підлягає проживанню (за необхідності)», — пояснила начальниця відділу з організаційно-правової роботи адміністрацій Амур-Нижньодніпровського району Марина Гетманчук.
![](https://i.most-dnepr.info/052/56/63781bfa06e73.jpeg)
![](https://i.most-dnepr.info/064/28/63781c068409b.jpeg)
Дніпрянка Ольга звернулася за згаданою компенсацією: «Прихистила родину з трьох осіб із Харкова. Дізналася про можливість отримання компенсації і прийшла до районної адміністрації, щоб подати документи. Така державна грошова підтримка важлива у нинішні непрості часи».