ГоловнаCуспільство

Нескорені та вільні попри обстріли і розтавання: Дніпропетровщина відзначає День Гідності та Свободи (ФОТОРЕПОРТАЖ)

На дніпровській Алеї Героїв представники обласної та міської влади, правоохоронці, духовенство і містяни вшановували тих, хто віддав життя за Україну. Ця боротьба почалася у 2004 році, продовжилася на Майдані у 2013-2014, триває і сьогодні. Втім, попри обстріли, втрати і розтавання, українці продовжують демонструвати світові свою стійкість та єдність. Про День Гідності та Свободи на Дніпропетровщині – у фоторепортажі від ОВА. 

«Ми виборювали своє право на незалежність. Революція Гідності навчила нас боротися. Зробила нас незламними. Герої Небесної Сотні стояли за нашу державу, як і наші воїни нині боронять країну та женуть ворога з рідної землі. Ми вистояли на Майдані і обов'язково переможемо у великій війні», – переконаний перший заступник голови Дніпропетровської ОВА Володимир Орлов.

Для Дніпропетровщини цей день особливий. Бо одним з перших, хто на Майдані віддав життя за свободу українців, був мешканець нашого регіону – Сергій Нігоян.

Загалом, під час Революції Гідності, країна втратила понад сто українців. Їхні імена увіковічені на Алеї Героїв.

«Вперше люди вийшли на Майдан у 2004 році. Через дев’ять років на тому ж місці молодь продемонструвала, що хоче змін. А те, що відбувається сьогодні у нас із сусідом, – неминуче. Ми маємо їх перемогти та стати однією з найпроцвітаючих європейських країн», – сказав заступник начальника ГУ Нацполіції Дніпропетровської області Володимир Богоніс. 

За полеглими Героями справили панахиду.

«Кожного року ми вшановуємо пам'ять тих, хто за нашу свободу віддав найдорожче – життя. Вони пожертвували ним, щоб Україна була вільною, свободолюбивою та мала всі ті цінності, які сповідує Європейський Союз», – розповів керуючий Дніпропетровської єпархії архієпископ Симеон.

Поклали синьо-жовті квіти...

Катерина Єгорівна на Алею Героїв приходить щодня.

«Я вже на пенсії. У мене день починається з того, що я приходжу сюди і вітаюся з кожним, – зі сльозами на очах ділиться жінка. – Сьогоднішнє свято – це день народу України. Ми продемонстрували, що нам чужого не треба, але й свого не віддамо. Я вірю у нашу Перемогу!»

День Гідності та Свободи запровадили у 2014 році. Він присвячений двом знаменним подіям – Помаранчевій революції у 2004 році та Революції Гідності у 2013-2014.

Вистояли на Майдані – переможемо у війні!

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook