Дніпро піклується про переселенців. У місті, за дорученням міського голови Бориса Філатова, організували курси, на яких внутрішньо переміщені особи можуть перенавчитись та отримати освіту «секретар керівника» чи «оператор з обробки інформації та програмного забезпечення». Навчання організували на базі Державного професійно-технічного навчального закладу Дніпровський регіональний центр ПТО. Триватиме воно три тижні. За цей час слухачі безкоштовно опанують ази згаданих професій та отримають свідоцтва про присвоєння кваліфікації. Про це йдеться у повідомленні Дніпровської міської ради.
Загалом кількість охочих отримати кваліфікації – близько 30 осіб. З кожним була проведена співбесіда. У разі успішного проходження людина зараховувалася на курс. За результатом навчання розпочали 18 ВПО.
«Такі курси були організовані у спільній ініціативі міської влади, зокрема департаменту гуманітарної політики ДМР та Благодійного фонду «За дітей» Марії Пінчук. Це вже другий такий проєкт, який ми організовуємо для наших переселенців. Перший зробили в рамках програми ООН. Тож наш департамент продовжує працювати в цьому напрямі, адже ми хочемо допомогти кожному переселенцю побудувати життя в Дніпрі», – зазначила заступниця міського голови, директорка департаменту гуманітарної політики ДМР Ксенія Сушко.
Також чергова по місту перевірила, як працюють спортивні школи Дніпра. На сьогодні за дорученням міського голови Дніпра Бориса Філатова 8 спортивних шкіл повністю відновили навчально-тренувальний процес. У них загалом навчаються майже 3 тис. вихованців. Ще 10 спортивних шкіл змогли відновити роботу частково.
«Ми відновили роботу там, де є найпростіші укриття. Наразі ми перебуваємо у КПНЗ «СДЮСШОР № 1» ДМР. Це спортивна школа зі стрільби, і саме наразі триває тривога, тож вихованці оперативно перейшли в укриття та чекають на відбій. Також ми відновили роботу тих спортивних шкіл, біля яких також розташовані укриття на відстані не більше ніж 150-200 м», – зазначила Ксенія Сушко.
Загалом на сьогодні повністю відновили роботу наступні спортивні школи:
- КПНЗ «СДЮСШОР № 1» ДМР;
- КПНЗ «СДЮСШОР № 3» ДМР;
- КПНЗ «СДЮСШОР № 6» ДМР;
- КПНЗ «ДЮСШ № 8» ДМР;
- КПНЗ «МДЮСШ з водних та веслувальних видів спорту» ДМР;
- КПНЗ «СДЮСШОР з гімнастики художньої» ДМР;
- КПНЗ «ДЮСШ з воднолижного спорту та вейкбордингу» ДМР;
- КПНЗ «СДЮСШОР з бадмінтону ім. К. В. Вавілова» ДМР.
Частково відновлений навчальний процес:
- КПНЗ «ДЮСШ № 2» ДМР;
- КПНЗ «СДЮСШОР № 5 ім. ЗТУ М. І. Говорунова» ДМР;
- КПНЗ «ДЮСШ № 7» ДМР;
- КПНЗ «ДЮСШ № 9 ім. О. С. Мороза» ДМР;
- КПНЗ «ДЮСШ з технічних та прикладних видів спорту» ДМР;
- КПНЗ «КДЮСШ з боксу та єдиноборств» ДМР;
- КПНЗ «МКДЮСШ» ДМР;
- КПНЗ «СДЮСШОР з водного поло» ДМР;
- КПНЗ «МСДЮСШОР» ДМР;
- КПНЗ «МДЮСШ з ігрових видів спорту» ДМР.
Також заступниця міського голови відвідала Пункт незламності у школі № 46. Він вміщує до пів тисячі людей. Тут, як і в інших пунктах єднання, облаштовано ігрові зони для дітей, санітарні кімнати, куточки матері та дитини, для відвідувачів з домашніми тваринами, місця для приготування гарячих напоїв, підзарядки гаджетів, а також встановлено генератор.