ГоловнаCуспільство

Трішки драматичних книг для цієї весни

Іноді хочеться заварити горнятко запашної кави, закутатися в улюблений плед та… Розгорнути якусь сумну книгу. І наша сьогоднішня добірка саме для такого похмурого й мінливого настрою.

Мила і водночас драматична книга про кохання — це «Маленька книгарня щастя» Дженни Колган. Головна героїня Ніна втрачає улюблену роботу в книгарні, вона розбита й розчарована. Але, можливо, усе не так погано, а їй варто просто почати втілювати в життя свою мрію — відкривати власну книгарню?

Книга, яка змушує плакати всіх своїх читачів, «Моя бабуся просить їй вибачити» Фредріка Бакмана — це історія про спогади людини, яка жила так, як хотіла. Ця людина — бабуся Ельзи, яку дівчина дуже любить. Але в один день бабуся помирає, а Ельза наново знайомиться з нею через листи, які вона написала тим, перед ким відчувала провину.

Книга-драма для кожного українця — це роман «І будуть люди» Анатолія Дімарова, адже тут описані найтяжчі роки української історії — перша половина двадцятого століття. Нещодавня екранізація відродила інтерес до цього багатовекторного роману.

«Кохання під час холери» Габріеля Гарсія Маркеса — це література, яка вже стала класикою. Незвичайна історія про нестямну любов, яка витримала випробування часом. Мандрівка на кораблі тільки посилює почуття двох уже немолодих людей, що пливуть під символом холери на прапорі.

«Саме час знову запалити зірки» Віржіні Ґрімальді — історія про подорож трьох цілковито втомлених від життя жінок, що вирішили на якийсь час відвернутися від вічної скрути. Вони подолають шлях від цілковитої відчуженості до справжньої близькості, а також щось зрозуміють для себе.

«Нестерпна легкість буття» прекрасного класика сучасної літератури Мілана Кундери занурює читача у світ, який надихає й змушує замислитися над своїм життям. Історії героїв роману, перетинаються та сплітаються, щоб дати нам зрозуміти, що життя і легке, і нестерпне водночас.

«Дівчина з крамнички» Саяко Мурати — це маленький і для когось тісний світ жінки Кейко, яка працює в невеликому магазинчику, і, здається, більше їй нічого не потрібно. Але суспільство вважає інакше… Що ж обере сама Кейко: жити для себе чи жити для інших.

«Майже ніколи не навпаки» Марії Матіос розповідає кілька історій звичайних гуцульських родин часів Першої світової війни, кожна з яких пережила свій біль і свою драму. Це роман про життя, де кожного дня доводиться робити важкий вибір, втрачати і пристосовуватися — і продовжувати далі.

«Будинок на вулиці Тредд» Карен Вайт — динамічний роман із краплинкою містики, адже головна героїня має дивний дар бачити істот із паралельного світу. У спадок їй дістається будинок, в якому вона має прожити протягом року. Що ж станеться за цей час?

«Кафе на краю світу» Джона П. Стрелекі перемістить вас у маленьку віддалену кав’ярню, де ви зустрінетеся з питаннями, від яких утікали все життя. І цього разу таки доведеться дати відповідь.

Якщо цікавлять твори української драматургії, то обов’язково ознайомтеся з такими книгами на нашому сайті https://book-ye.com.ua/catalog/ukrayinska-dramaturhiya/.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook