Єдину платформу з усіма закладами освіти міста (https://osvita.dniprorada.gov.ua) створило комунальне підприємство «Цифрова трансформація та автоматизація інформаційних процесів міста «єДніпро» за підтримки управління освіти департаменту гуманітарної політики міської ради. На платформі розміщена вся інформація про кожен заклад освіти. А відтак — процес вибору стає більш комфортним, оскільки усе зібрано на єдиному порталі. Заклади освіти розподілені на загальну середню освіту, заклади фахової передвищої освіти (коледжі), заклади професійної (професійно-технічної) освіти, заклади вищої освіти. Там, серед іншого, можна переглянути інформацію за темами: подання документів, бюджетний і ліцензійний обсяг, профілі навчання, усі спеціальності закладів освіти, міжнародні програми тощо.
«Ця безкоштовна платформа доступна цілком усім. Усі заклади освіти нині доступні на новій платформі. Важливо, що там є функція зворотнього зв 'язку. Батьки, абітурієнти можуть особисто написати повідомлення тому чи іншому закладові освіти і отримати відповідь на порушене питання на вказані месенджери. Нині працюємо над тим, аби навчити представників закладів освіти користуватися платформою. Саме вони відповідатимуть за її наповнення. Наше підприємство технічно її обслуговуватиме. А ще плануємо на сайті зробити зручну послугу «Пошук із спеціальності». Словом, враховуватиме усі пропозиції щодо покращення платформи і надалі. Загалом, втілення цього проєкту вкотре підтверджує, що Дніпро все більше діджиталізується. Наприклад, щодо діджиталізації у галузі освіти, Дніпро лідирує», — підкреслив директор комунального підприємства «єДніпро» Артем Трапезніков.
Учасники конференції обговорили тенденцію щодо збільшення попиту на робітничі професії, особливо це обумовлено перебуванням країни у стані війни.
За словами начальниці управління професійної освіти, освітніх установ департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Софії Почтової, з перемогою і відбудовою країни з'явиться запит на нових спеціалістів різного рівня кваліфікації, які будуть забезпечені роботою.
«Таким чином прогнозовано, що найбільш затребуваними стануть фахівці з відновлення країни. Виділяється ТОП-5 професій, які будуть затребувані в Україні після війни. Мова йде про будівельників, інженерів, енергетиків, оздоблювальні професії (маляри, облицювальники, фахівці з озеленення), а також спеціалістів у транспортній галузі та логістиці», — зазначила Софія Почтова.
Водночас директорка Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Марина Горбенко-Хвастунова додала: «Національне мультипредметне тестування є випробуванням як для абітурієнтів, так і для організаторів. Докладемо максимально зусиль, аби тест пройшов бездоганно. Усі відчувають високу відповідальність. Розуміємо, що ми в умовах війни, а відтак — це ризики і небезпеки, які маємо подолати. Йдеться про наявність сховищ у місцях проведення тестування, резервних каналів живлення на випадок перебоїв із електропостачанням, інтернету».