За 11 місяців 2023 року ДТЕК Дніпровські електромережі підключив до електромереж 298 об’єктів зеленої генерації – сонячних електростанцій. Загальна потужність підключених об’єктів 32,4 МВт. Автономні джерела відновлювальної енергії допомагають децентралізувати та підвищити ефективність енергетичної системи України в цілому та збільшують її стійкість під час проходження складної зими. Про це повідомляють у прес-службі ДТЕКу.
Після атак Росії на енергосистему у 2022-2023 роках важливість невеликих автономних об’єктів відновлювальної енергії надзвичайно зросла. Якомога більша кількість сонячних та вітрових електростанції сприятимуть, щоб українська енергосистема була більш енергонезалежною та гнучкою. ДТЕК Дніпровські електромережі допомагає створювати в Україні умови для зростання кількості автономних джерел відновлювальної енергії та підключає такі об’єкти до мережі в Дніпропетровському регіоні. Кожен новий підключений об’єкт зеленої генерації – це внесок у проходження складної зими та трансформацію української енергетики в найближчому майбутньому.
«Згідно урядового плану трансформації української енергетики – до 2050 року потужність сонячних і вітрових електростанцій в Україні має значно збільшитись. Відповідно, інфраструктура електромереж має забезпечувати інтеграцію джерел відновлювальної електроенергії, створити умови для розвитку просьюмерів*, – підкреслив генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук. – Попри війну і зосередження всіх зусиль компанії на відновленні зруйнованого ворогом, ми продовжуємо наші проєкти розвитку мереж, що дозволять підключати та використовувати об'єкти «зеленої» енергетики. Наше завдання – створити умови для підключення таких об’єктів та забезпечити надійне електропостачання, побудувати надійну, гнучку та ефективну інфраструктуру електромереж для відновлення та розвитку Дніпропетровської області».
За 11 місяців 2023 року, попри бойові дії та ворожі атаки, ДТЕК Дніпровські електромережі підключив в Дніпропетровські області 298 сонячних електростанцій загальною потужністю 32,4 МВт.
Загалом від початку діяльності у Дніпропетровському регіоні компанія вже підключила до мереж понад 7400 об’єктів зеленої генерації (сонячних, вітряних, біогазових та біомасових станцій) загальною потужністю 900 МВт. До прикладу, цієї потужності достатньо для забезпечення електроенергією всього обласного центру та найкрупніших промислових міст – Кривого Рогу, Кам’янського та Павлограду.
*Просьюмер від англ. Prosumer — producer and consumer (виробник і споживач).
Довідка:
ДТЕК Мережі розвиває бізнес з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,4 млн домогосподарств і 150 тис. підприємств.
Група ДТЕК (DTEK Group) – диверсифікований енергетичний холдинг, до складу якого входять 6 бізнесів та корпоративний університет Academy DTEK.
Підприємства Групи ДТЕК виробляють електроенергію на сонячних, вітрових та теплових електростанціях, добувають вугілля та природний газ, здійснюють трейдинг енергоресурсами на українському та зарубіжних ринках, розподіляють електроенергію та управляють інфраструктурою електромереж, постачають електроенергію споживачам та пропонують рішення з енергоефективності і розвивають мережу швидких зарядних станцій для електромобілів.