ГоловнаCуспільство

«Заощаджую половину вартості ліків», – дніпрянка розповіла, як економить кошти завдяки електронному рецепту на «Доступні ліки»

На прийом до своєї сімейної лікарки завітала пані Світлана. Жінка страждає через підвищений тиск та приймає препарати для його зниження. Вони є в переліку МОЗ «Доступні ліки». Тож прийшла до медзакладу, аби отримати електронний рецепт та трохи заощадити.

«Я приймаю 2 перепрати за програмою «Доступні ліки». Це дозволяє мені заощаджувати приблизно половину їх вартості. Сьогодні отримала електронний рецепт. Це зручно та швидко. Просто на телефон приходить смс-код, я його називаю фармацевту в аптеці та отримую ліки безкоштовно або з невеликою доплатою», – зазначила пані Світлана.

У 2023 році у Дніпрі програмою «Доступні ліки» скористалися 78 539 пацієнтів. Сімейні лікарі в міських амбулаторіях виписали 483 839 рецептів. Це дозволило пацієнтам дніпровської громади заощадити 81 млн грн на препаратах для лікування хвороб серцево-судинної системи, діабету та хронічних захворювань легенів. Кошти відшкодовують аптекам з державного бюджету.

«Для отримання електронного рецепту на «Доступні ліки» пацієнту потрібно прийти на прийом до свого сімейного лікаря. Ми обстежуємо хворого та підбираємо найбільш оптимальні лікарські препарати. Також пацієнти мають можливість отримати е-лікарняні та електронні направлення до лікарів. Усі сервіси покращують доступ пацієнта до медичних послуг, пришвидшують обмін інформацією між установами та вилучають з обігу зайві паперові документи», – розповіла сімейна лікарка Вікторія.

Усі електронні медичні послуги у Дніпрі надаються через електронний сервіс МІС Каштан. Це медична інформаційна система, яка корисна для лікарів та пацієнтів. У 2023 році кількість декларацій у МІС Каштан сягнула понад 700 тисяч. Виписано понад 230 тисяч лікарняних листів.

За допомогою МІС пацієнти та лікарі отримали наступні переваги:

  • автоматизовану роботу реєстратури, спрощену процедуру дистанційного запису пацієнтів на прийом
  • систематизовану інформацію про медичні послуги на кожного пацієнта (записи на прийом, відвідування, аналізи, записи лікаря, призначення ліків тощо)
  • систематизовану інформацію про співробітників
  • спрощений збір статистики, підготовку звітів та аналітики у кілька кліків

А також в амбулаторіях стало зручнішим:

  • оформлення лікарняного, що є прозорішим для всіх сторін – і пацієнтів, і роботодавців, і лікарів (дає змогу мінімізувати скупчення людей, можливість працювати без паперу, зменшити кількість помилок при заповненні документа тощо)
  • створення електронного рецепта на лікарські засоби, зокрема дистанційно
  • створення довідок (виписка з амбулаторної карти, про огляд школярів, про вакцинацію тощо).
Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook