ГоловнаCуспільство

Турнір для ветеранів, які отримали поранення: у Дніпрі відбулась національна першість «Сильні України»

Дніпропетровщина прийняла національну першість «Сильні України». Це турнір для захисників та захисниць, які отримали поранення. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

«Розпочали новий сезон змагань серед нескорених. Учасники з різних областей. Дійсно найсильніші. Своїм духом. Жагою до життя. Мужністю взяти верх над будь-якими обставинами. Прийняти себе і рухатися далі. Деякі з них лише вчаться впевнено ходити на протезах, та вже наважилися виступати», – зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

Очільник регіону додав, що для військових такі зустрічі – можливість бути в колі однодумців. Додатковий вид спортивної реабілітації.

А для глядачів – натхнення. Стимул використовувати власні можливості на максимум.

«У 2023-му ми започаткували традицію комплексних змагань для ветеранів «Сильні України». Охопили п’ять регіонів, залучили півтори тисячі учасників. Цьогоріч продовжимо такі турніри. Розпочали з Дніпра. Бійці гуртуються. Кожен на повну силу змагається за нагороди. Але головний ефект – комунікація з побратимами», – розповів президент Федерації стронгмену України Сергій Конюшок.

Почесний президент ФСУ Василь Вірастюк додав, що на 2024-й вже розробили план спортивних заходів. Наразі ведуть перемовини з деякими містами. 

«Змагання проводимо за рахунок партнерів, благодійників, моїх колег-депутатів. Головне – ми бачимо результат. Один з хлопців нам написав, що після участі став добрішим до людей. Спортивна реабілітація допомагає долати посттравматичний синдром», – наголосив Василь Вірастюк.

Сергій дістав поранення під час виконання бойового завдання – наїхав на протитанкову міну. Пройшов лікування й довготривале відновлення. Нині вирішив спробувати себе у жимі лежачі.

«Лише місяць тому завершив реабілітацію. Хоча спортом займався все життя. Він підтримує моральний дух, зміцнює фізично. Відволікає від думок про поранення», – сказав учасник змагань Сергій. 

Олександр отримав мінно-вибухову травму на Донеччині. Зізнається, спорт допоміг йому вийти зі складного психологічного стану.

«Коли вперше потрапив на тренування, то побачив, що хлопці займаються. Мене це змотивувало. Я вирішив, що також зможу. Зараз хочу якнайшвидше відновитися», – розповів учасник змагань Олександр. 

Ветерани виступали у чотирьох дисциплінах: жим лежачи, аеробайк, веслування на тренажері, ривок гирі.

А ще були показові виступи від богатирів-стронгменів.

Окрім Дніпра, змагання «Сильні України» відбудуться в Одесі, Тернополі, Хмельницькому, Кропивницькому та інших містах держави.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook