ГоловнаCуспільство

«Заощаджуємо на рахунках за світло близько 2 тисяч гривень»: у Дніпрі ОСББ активно реалізують проєкти енергоефективності в будинках

Пан Олександр - голова ОСББ «ДОНЕЦЬКЕ ШОСЕ-15». Об’єднання створили у 2016 році. За цей час встигли реалізувати чимало проєктів. В останні роки максимальний акцент вирішили робити на таких, які поліпшують енергоефективність будинку. Адже завдяки їм мешканці менше платять за світло та тепло. 

«Було замінено всі вікна, в під’їздах встановлено тамбурні двері, а також двері на техповерх і дах. Це прибрало протяги. Утеплено міжпанельні шви. Лампочки замінені на LED, також встановлено датчики руху. На світильниках міжповерхових майданчиків ми встановили датчики «день/ніч». Освітлення в під’їзді вмикається, лише коли на вулиці темно. Скільки вдалось заощадити на рахунках за тепло - сказати важко. Якщо ж казати про світло, то це приблизно пару тисяч щомісячно», - зазначив Олександр Олійник, голова ОСББ «ДОНЕЦЬКЕ ШОСЕ-15».

У Дніпрі на 2024 рік подано 591 заявку на участь у програмі співфінансування проєктів ОСББ. З них близько 300 стосуються енергоефективності.

«Питання енергоефективності щороку набуває все більшої актуальності, особливо в умовах повномасштабної військової агресії РФ. Один з найпростіших методів заощадити електроенергію - замінити лампочки на LED. Ми це робимо. Також виконуємо поточний ремонт електромереж, замінюємо стару проводку. Це забезпечує економію енергії на 50-70%. Крім цього, поточний ремонт із заміни вікон у під’їздах на енергоефективні знижує втрати тепла на 10-20%, що дозволяє зменшити споживання енергії на опалення. Поточний ремонт сантехнічних систем знижує споживання газу або електроенергії на опалення на 20-40%. Хочу зазначити, що всі ремонти, які виконуються в рамках Програми співфінансування – енергоефективні», – прокоментував начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення ДМР Владислав Макарець.

У Дніпрі вже виконують перші в цьому році поточні ремонти електромереж. Для реалізації заявки головам ОСББ та ЖБК необхідно принести довідку про стан банківського рахунку об’єднання до департаменту з питань самоорганізації населення міськради до 31 березня 2024.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook