ГоловнаCуспільство

Тренування для ветеранів з настільного тенісу: один з вишів області долучився до проєкту ТитаниUA

Один з вишів області долучився до ініціативи начальника ОВА Сергія Лисака. Став учасником проєкту ТитаниUA, започаткувавши безкоштовні тренування для воїнів. Тих, які оговтуються від важких поранень. Проходять реабілітацію чи протезування. Перша спортивна зустріч вже відбулася. Ветерани відточували майстерність у настільному тенісі. Допомагав їм у цьому чемпіон України Василь Коваль. 

«Один з університетів області презентував ініціативу, яка стала частиною проєкту ТитаниUA. Це тренування для воїнів, залучення їх до активностей, а разом з тим об’єднання у спільноту. Все за принципом рівний-рівному, який дозволяє адаптуватися оборонцям після важких поранень. Сподіваємося, долучатимуться й інші виші, спортзали, щоб масштабувати досвід на всю область», – сказала заступник начальника ОВА Надія Задорожна.

Вже зараз у планах команди дніпровського університету тренування для ветеранів за трьома напрямами. Наставниками для оборонців стануть як викладачі вишу, так і справжні чемпіони.

«У співпраці з управлінням ОВА, яке займається ветеранською політикою, долучатимемо до цих тренувань бажаючих. Найперше ветеранів, які отримали інвалідність. Аби дати їм зрозуміти – життя тільки починається. Треба ставити цілі, досягати їх. А спорт – це інструмент, який допоможе ментально реабілітуватися», – додав ректор університету Олександр. 

Стартували з настільного тенісу. Навчав оборонців вправлятися з ракеткою та м’ячиком чемпіон України Василь Коваль. Через дорожньо-транспортну пригоду чоловік опинився у кріслі колісному. Та це не зламало його, а навпаки стимулювало досягти нових висот. Так і потрапив у великий спорт.

«Коли я починав, на майданчиках у кріслах колісних у Дніпрі майже нікого не було. Зустрічалися хіба що люди, які просто перекидували м’ячика у дворах. Та коли побачив професійну гру хлопців – мене зачепило. Подумав – чого не можу і сам показати крутий результат. Поставив ціль і йшов до неї. Потім запросили на збори збірної України. Там обіграв бронзового призера. Так мене взяли у команду», – пригадує чемпіон України з настільного тенісу Василь Коваль.

У проєкті ТитаниUA не тільки мотивуватиме воїнів рухатися вперед. А й навчить головному у настільному тенісі. І мова не тільки про типи ударів – накат, підрізка, топ-спин. А й про зваженість кожного руху – без метушні.

«Ініціатива гарна. Тут професійні спортсмени з нами займаються. Після ампутації перевчаюся все робити лівою. Тому такі тренування корисні. До того ж у колективі всі такі як я, тож не відчуваєш дискомфорту», – ділиться враженнями ветеран Юрій Шостак. 

ТитаниUA – соціально-освітній проєкт. Долучитися до нього можна, звернувшись до управління з питань ветеранської політики ОВА – (068) 679 – 89 – 61.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook