ГоловнаCуспільство

«Прозорі» тренінги, посівна та допомога від міжнародних партнерів: в ОВА розповіли про події тижня

Для фахівців, які опікуються закупівлями, організовують серію тренінгів у новому форматі. Майже всі райони області вже розпочали посівну. А чеські партнери планують підсилити підтримку регіону. Про це під час брифінгу розповів перший заступник начальника Дніпропетровської ОВА Володимир Орлов. 

«Підвищуємо обізнаність фахівців, які опікуються закупівлями. Минулого тижня відбувся черговий тренінг. До нього приєдналися понад 400 учасників. Говорили про нюанси проведення аукціонів. Практику антимонопольного комітету і судів. Відповідальність для тих, хто порушує закон», – зазначив Володимир Орлов. 

За його словами, такі освітні зустрічі будуть продовжуватися. Вже запланували серію тренінгів «Закуповуй прозоро». Вони проходитимуть за технологією кейс-стаді. Це система, яка базується на аналізі та вирішенні конкретних ситуацій. Реальних та змодельованих. Під час інтенсивів будуть розглядати окремі теми – медикаменти, транспорт, енергоносії.

«Учасники зможуть підвищити свою кваліфікацію, отримати відповіді від практиків, виявити власні помилки, – наголосив перший заступник очільника області. – Все це робимо для того, аби підготовка до торгів була грамотною. А отже – державні кошти використовувалися раціонально. За цим слідкує робоча група «Прозорість та підзвітність». 

На початку березня в області стартувала посівна ярих культур – це раніше, ніж у минулому році. В поле вже вийшли аграрії шести районів. Всіх, окрім Дніпровського.

«Всього пшеницею, ячменем та бобовими культурами засіяли майже 16 тис га. Ще на площі понад 600 тис га зростають озимі. Майже на 10% більше, ніж у попередньому періоді», – розповів Володимир Орлов. 

Дніпропетровщину відвідала велика чеська делегація. У ній – Посол Чехії в Україні Радек Пех, гендиректор Міністерства охорони здоров'я Радек Поліцар. А ще – тамтешні компанії, які працюють в сфері медицини. Цій темі і присвятили візит.

«Зокрема, зібрали міжнародну конференцію. Долучилися 40 іноземних організацій. І представники медзакладів регіону. Говорили про потреби Дніпропетровської області. Яка допомога необхідна найперше», – сказав Володимир Орлов. 

Підтримку чеські партнери цьогоріч хочуть підсилити. Сприятимуть і залученню коштів інших донорів.

Минулого тижня Дніпропетровщина пережила масовану атаку – пошкоджені енергетичні об’єкти. Продовжувалися удари по цивільній інфраструктурі. Загалом постраждали 10 людей. Натомість ППО збила над регіоном понад чотири десятки повітряних цілей – БпЛА та ракет.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook