Понад 200 родин з Маріуполя отримали соціальне житло. Під нього капітально відремонтували гуртожиток одного з університетів Дніпра. Простір урочисто відкрили й вручили сертифікати першим мешканцям. Про це повідомили у Дніпропетровській ОВА.
«Проєкт – результат спільної роботи. Його підтримали уряди України та Франції. А ще доклали руку Міжнародна організація з міграції, Дніпропетровська та Донецька обладміністрації, муніципалітет Дніпра, благодійники», – зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
![](https://i.most-dnepr.info/040/25/66607cf326f4f.jpeg)
Після завершення робіт студентський гуртожиток перетворився на сучасний простір.
![](https://i.most-dnepr.info/054/09/66607d017d515.jpeg)
Із невеликими, але сучасними смарт-квартирами, дитячою кімнатою, світлими спільними кухнями на кожному поверсі.
![](https://i.most-dnepr.info/070/43/66607d11314a8.jpeg)
Подбали про зону відпочинку і коворкінг.
![](https://i.most-dnepr.info/078/36/66607d19d7363.jpeg)
Загальна площа – 7 тис кв. м.
![](https://i.most-dnepr.info/092/51/66607d2779528.jpeg)
Усі приміщення укомплектовані меблями і технікою.
![](https://i.most-dnepr.info/106/62/66607d359eef2.jpeg)
«З початку повномасштабного вторгнення Дніпропетровська область прийняла майже 400 тис переселенців. Тож питання соціального житла стоїть дуже гостро. І тому потрібні такі проєкти. Студентські гуртожитки, які не використовувалися – тепер затишні домівки», – додала заступник очільника Дніпропетровської області Надія Задорожна.
П’ять квартир в оновленому гуртожитку – пристосовані для маломобільних людей. У корпусі встановили два нові ліфти.
![](https://i.most-dnepr.info/120/25/66607d4389b72.jpeg)
«Для людей створили сучасні умови. Для цього плідно співпрацювали з владою, партнерами. Провели велику роботу», – сказав заступник голови представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Стівен Роджерс.
![](https://i.most-dnepr.info/011/56/66607d556c14c.jpeg)
«Франція одразу після початку повномасштабного вторгнення активно включилась у допомогу Україні. Фінансувала гуманітарні заходи. Такі, наприклад, як цей проєкт. Він новаторський, дуже важливий, глобальний. Було залучено багато людей для його реалізації», – наголосив аташе з питань співробітництва Посольства Франції в Україні Фредерік Руссо.
Вже не терпиться обжитися на новому місці пані Наталі. Вона разом з трьома дітьми місяць пробула у пеклі окупованого міста. Наприкінці березня 2022-го змогла виїхати. Дісталися Запоріжжя лише на третій день.
![](https://i.most-dnepr.info/029/46/66607d6767728.jpeg)
«Фактично під обстрілами тікали. Добре, що автівка вціліла й сусіди з пальним допомогли. Ми щасливі, що з житлом. Тут все таке нове, світлі кімнати. Не очікували навіть. Дітям буде зручно», – розповіла Наталія.
![](https://i.most-dnepr.info/048/42/66607d7aea6a8.jpeg)
Минулоріч донори вже втілили у Дніпрі подібну ініціативу. До кінця цього року планують відкрити ще один такий колективний центр. Й там облаштувати 172 квартири.
![](https://i.most-dnepr.info/058/18/66607d841846c.jpeg)
![](https://i.most-dnepr.info/073/20/66607d9386949.jpeg)
![](https://i.most-dnepr.info/091/10/66607da54a09f.jpeg)
![](https://i.most-dnepr.info/098/10/66607daca3b46.jpeg)