ГоловнаCуспільство

На Дніпропетровщині стартувала програма безкоштовної підготовки жінок-водійок автобусів для подальшої роботи у сфері пасажирських перевезень

У низці областей, зокрема й у Дніпропетровській, розпочато проект «Розширення професійного потенціалу жінок у сфері пасажирських перевезень». Жінки віком від 21 до 65 років можуть пройти безоплатну перепідготовку для роботи водійками автобусів. Ініціатива спрямована на створення нових робочих місць та подолання упереджень у сфері транспорту. Про це повідомили на сайті Кабміну.

Проект реалізується за ініціативи Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно зі структурою ООН Жінки в Україні та за фінансової підтримки Швеції.

Програма, яка передбачає перепідготовку 100 жінок, стартувала у кількох регіонах України, зокрема в Київській, Дніпропетровській, Запорізькій, Львівській, Полтавській, Чернігівській та Миколаївській областях. Мета ініціативи — створення нових робочих місць для жінок у сфері громадського транспорту, а також розвиток їхніх професійних навичок для адаптації до сучасних вимог ринку праці.

Взяти участь можуть жінки віком від 21 до 65 років, які мають водійське посвідчення категорій «B», «C», «CE» або «D1» та стаж водіння понад три роки. Реєстрація відкрита до 1 жовтня, і зацікавлені жінки можуть подати анкету на сайті проекту.

Заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач зазначив, що кадрова криза у сфері перевезень є значною. Внутрішні маршрути потребують понад 6 тисяч водіїв автобусів. Проект не тільки допоможе заповнити цю вакансію, але й сприятиме подоланню упереджень щодо жінок у професії водійки автобуса.

«Одним із завдань держави є створення доступних умов для перенавчання та опанування нових навичок, зокрема серед жінок. Мета започаткованого проекту, крім працевлаштування жінок на підприємства, є подолання упереджень щодо залучення жінок у професію водійки автобуса. Впевнений, що цей проект стане успішним та буде масштабований надалі», – підкреслив Сергій Деркач.

Представниця ООН Жінки в Україні Сабін Фрейзер Гюнеш наголосила на важливості гендерної рівності у транспортній сфері. За її словами, жінки повинні бути не лише користувачками громадського транспорту, але й активно залученими до його управління. В Україні частка жінок-водійок становить менше 1%, за винятком електротранспорту, що значно відстає від світових показників.

Проект націлений на зміну цієї ситуації, сприяючи включенню більшої кількості жінок у транспортну галузь та створенню гендерно рівного суспільства.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook