Моніторять закупівлі, аби запобігти необґрунтованим витратам. Така задача у представників створеної при ОВА робочої групи «Прозорість та підзвітність». Над її виконанням вони працюють щодня. Тендери, до яких є питання, розглядають на засіданнях. Цього разу зібралися, аби обговорити 12 проведених торгів.
«Ще 12 закупівель розглянули на засіданні робочої групи «Прозорість та підзвітність». Зауваження до більшості з них – завищені ціни на будівельні матеріали. Вкотре повернулися й до вартості труб для реконструкції водо- та тепломереж. Наголосив ще раз – треба скрупульозніше підходити до формування очікувань від виконавців. Це допоможе уникнути необґрунтованих витрат», – зазначив перший заступник начальника ОВА Андрій Кульбач.
Тендери, що розглядали на черговому засіданні, були проведені у Дніпровському, Новомосковськму, Кам’янському та Криворізькому районах. Чимала частка з них стосувалася саме ремонтних робіт у лікарнях, багатоповерхівках і закладах освіти.
До прикладу, в одній з гімназій Перещепинської громади вирішили облаштувати укриття. Аби визначити, хто візьметься за це, провели аукціон і обрали переможця. Втім, вивчивши тендерну документацію, у фахівців виникли питання. Бо вартість потрібних лінолеуму та гіпсокартону перевищувала ринкову. На кожному квадратному метрі від майже 25 до понад 76%.
«Коли ми вперше оголошували ці торги, до нас ніхто взагалі не зайшов. З другої спроби вони єдині, хто відгукнувся на цю пропозицію. І ми вказували очікувану вартість проєкту у 3,5 млн грн, а вони зайшли на меншу», – пояснила начальниця відділу освіти Перещепинської міської ради Ніна Погоріла.
Коментарі присутніх на засіданні замовників вислухали. Зрештою, попросили пропрацювати озвучені зауваження із виконавцями та переглянути у бік зменшення.