Дніпро – лідер у цифровізації, зокрема й освітніх процесів. Цьогоріч у місті освітня цифровізація зробила ще один крок до масштабування та забезпечення закладів освіти всіма необхідними ресурсами, сучасними можливостями для навчання.
Комунальне підприємство «єДніпро» розширило цей напрям на дошкільні заклади освіти. Розроблено кабінети співробітників дошкільної освіти для цифрового обліку вихованців та працівників. А також подання електронної звітності до Міністерства освіти і науки України, що дозволяє працівникам садочків мінімізувати роботу з паперами. Про це повідомляють у пресслужбі Дніпровської міської ради.
Для оптимізації процесу навчання дітей у дніпровських садочках функціонує платформа «Дошкільнятко» — єдина безкоштовна електронна платформа за програмами Міносвіти. На платформі доступні освітні програми, понад 300 розвивальних ігор, література для дітей віком від 5 до 7 років.
Дніпро продовжує роботу над масштабним проєктом «Цифрова освіта Дніпра». Це портал з особистими кабінетами співробітників, кабінетом батьків, чат-ботом, які своїм комплексним функціоналом роблять навчальний процес прозорим, зручним та диджиталізованим.
Завдяки широкій, функціональній системі, працівники шкіл контролюють важливі освітні процеси. Йдеться про облік учнів та працівників, комунальних послуг, контроль відвідування учнями закладу освіти.
Завдяки роботі системи кожен учень Дніпра має свій учнівський квиток, а працівники – особисте посвідчення.
«Аби оптимізувати навчальні процеси дніпровських шкіл, вже розробили та плануємо впровадити єдиний електронний журнал міста Дніпра, інтегрований з державними інформаційними системами. Також незабаром у місті з’явиться не тільки електронний журнал, а й щоденник. Це значно спростить рутинну роботу вчителя та учня — заповнення уроків, оцінок, домашні завдання тощо. Щодо функціоналу проєкту «Цифрова освіта Дніпра», то 9 484 співробітники закладів освіти зареєстровані у системі. У кабінеті доступні такі функції: облік учнів та співробітників, комунальних послуг, заповнення анкети на отримання особистого посвідчення працівника, подача електронної звітності. У кабінеті батьків можна заповнити анкету на отримання учнівського квитка, контролювати навчальний процес дитини, харчування у школі, надіслати питання, що стосується освіти», — розповів під час брифінгу 26 листопада директор КП «Цифрова трансформація та автоматизація інформаційних процесів міста «єДніпро» Артем Трапезніков.
У місті функціонує платформа та застосунок MyBook, де зібрані всі підручники, за якими начаються учні шкіл Дніпра з 1 по 11 клас. Цього року розширено функціонал платформи – розроблено новий розділ «Книжки для дорослих» для популяризації читання серед дніпрян.
«Робимо ще один важливий крок у впровадження електронних цифрових документів. Тепер учнівський буде ще й електронним! Ми прислухались до багатьох запитів батьків, співробітників шкіл. Електронний учнівський вже впроваджено у міський додаток «єДніпро». Там будуть не лише електронні учнівські, а й електронні посвідчення кожного співробітника школи. Наразі проєкт «єДніпро» на стадії бета-тестування. Вже маємо 7 000 користувачів, які завантажили додаток, користуються ним, тестують нові функції та діляться з нами враженнями. Кожна пропозиція від мешканців, усі зауваження та проблеми ми виправляємо в оперативному режимі. Працюємо, аби скоріше презентувати цей проєкт. Працюємо. Довершуємо себе. Розширюємо масштаби!», — додав Артем Трапезніков.