Дніпропетровщину відвідала Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Словенія в Україні Матея Превольшек. Дипломатка зустрілась з представниками керівництва Дніпропетровської ОВА. Обговорили співпрацю на рівні країн та місцевого самоврядування. Про це повідомили у Дніпропетровській ОВА.

Наразі Перещепинська громада Дніпропетровщини і словенський муніципалітет Ідрія працюють над спільним проєктом. Він полягає у створенні Центру управління відходами та налагодження системи роздільного сміття у Самарівському районі. Наразі вже створене комунальне підприємство. Експерти зі Словенії вивчають ситуацію у районі. Наприкінці травня у Львові збираються провести спільну конференцію, на якій презентують ініціативу.

Крім того, Перещепинська громада і муніципалітет Ідрія готуються до підписання Меморандуму про співпрацю.

«Не зважаючи на виклики сьогодення, обласна влада сприяє реалізації міжнародних проєктів для інтеграції громад до європейської спільноти. А завдяки допомозі Словенії та проєкту в Перещепиному – управління побутовими відходами Самарівського району вийде на новий європейський рівень», – сказала заступник начальника Дніпропетровської ОВА Ірина Грицай.

Як додала заступник очільника регіону Лілія Мягка, співпраця на рівні громад – найбільш ефективна. Це доводять муніципалітет Ідрія і Перещепине.
Економічне співробітництво між областю та Словенією продовжується. Підприємства регіону експортують металеві вироби, продукцію агропромислового комплексу. Словенськими фармацевтичними виробами вже не один рік лікуються мешканці регіону.

«Прагнемо підтримувати, взаємодіяти на рівні громад. У Києва, наприклад, є місто-побратим у Словенії. І мешканці цього муніципалітету були першими, хто відправив гуманітарну допомогу до України. Буквально кілька годин минуло від початку війни і гуманітарний конвой вже прямував до України. Загалом намагаємося працювати у різних регіонах», – зазначила Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Словенія в Україні Матея Превольшек.
Вона наголосила, що з початку повномасштабного вторгнення Словенія загалом прийняла 23 тис українців. Наразі там залишається більше 10 тис. Усі перебувають під опікою місцевого уряду. Багато біженців знайшли роботу, діти мають змогу відвідувати школи, де навчання ведеться українською мовою.

«Сотні тисяч переселенців стали новими мешканцями нашого регіону. В області облаштовані місця тимчасового проживання. Таких на Дніпропетровщині 124. Ми розгалужуємо мережу завдяки громадським організаціям, громадам, міжнародним партнерам», – розповіла заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.

Говорили під час зустрічі і про євроінтеграційні процеси в Україні, які підтримує Словенія. А також про безпекові виклики, з якими стикається Дніпропетровщина під час війни.