ГоловнаCуспільство

Несанкціонованих скидів не виявлено, але берег засмічено — результати перевірки озера Куряче у Дніпрі

У Дніпрі зафіксували черговий факт неналежного поводження з відходами на контейнерному майданчику. Цього разу по вул. Вітчизняній. На місці фахівці департаменту екологічної політики Дніпровської міськради виявили значну кількість мішків із будівельними відходами, які мешканці залишили біля баків. Такі дії є прямим порушенням норм Закону України «Про управління відходами» та Правил благоустрою території міста. Контейнери призначені виключно для твердих побутових відходів. Про це йдеться у повідомленні Дніпровської міської ради.

«Ці контейнери не розраховані на будівельне сміття, яке не лише виводить з ладу техніку, а й створює перенавантаження на всю систему. У підсумку маємо руйнування міського майна та додаткові витрати з бюджету на його відновлення», — каже начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпровської міськради Ярослав Крисько. Сьогодні, 11 квітня, він черговий по місту.

Лише за минулий рік у Дніпрі знищено або пошкоджено понад 600 контейнерів через підпали та недбале використання. Це ускладнює роботу комунальників і створює дефіцит обладнання. 

«Тому закликаємо відповідально ставитися до поводження з відходами, не перенавантажувати контейнери сторонніми матеріалами, вчасно сплачувати за послуги вивезення та утилізації, а також укладати договори з офіційними перевізниками», - додав Ярослав Крисько. 

Також в рамках чергування Ярослав Крисько побував на озері Курячому, аби перевірити численні скарги дніпрян щодо ймовірного скидання нечистот у водойму.

«Минулого тижня разом із Національним університетом «Дніпровська політехніка» ми провели відбір проб води як із самого озера, так і з колектора. У результаті — у воді озера виявлено незначні перевищення рівня загальної мінералізації, жорсткості та каламутності. У пробі з колектора — перевищення лише каламутності», — розповів Ярослав Крисько.

За його словами, рівень мінералізації води пояснюється природними чинниками: геологією місцевості, хімічними властивостями ґрунтів та ступенем розчинності мінералів. Попри це, матеріали направлені до наглядових органів для подальшого реагування.

Фахівці зазначають, що під час перевірки несанкціонованих скидів не виявили. Водночас берегова зона виявилася засміченою побутовими відходами.

«Закликаємо містян не смітити на берегах водойм, у парках та лісосмугах. Весна — час оновлення природи, і наше завдання — зберегти її. Долучайтеся до весняних толок: при зверненні до департаменту ми допоможемо з організацією вивозу зібраного сміття», — наголосив Ярослав Крисько.

Нагадуємо: 19 квітня о 10:00 у прибережній зоні від готелю «Парус» до ресторану «Поплавок» відбудеться загальноміська толока. Приєднуйтесь — зробимо Дніпро чистішим разом!

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook