Рівень цін в Дніпропетровській області та проблемні питання пов‘язанні з реалізацією товарів та послуг

22 березня журналісти ІА «Мост-Дніпро» провели прес-конференцію у Zoom на тему «Рівень цін в Дніпропетровській області та проблемні питання пов‘язанні з реалізацією товарів та послуг».

У прес-конференції взяв участь:

  • В.о. заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Юрій Кіслейко.

Постановою N 303 від 13 березня Кабінет міністрів України призупинив заходи державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану. Натомість, цей документ не обмежує Держпродспоживслужбу у контролі за цінами на продовольчі товари, пальне та медикаменти. Щодня працівники служби моніторять ситуацію із їх вартістю, як на оптових базах, так і у торгівельних мережах. 

Юрій Кіслейко пояснив, у перші два тижні війни дійсно були перебої із деякими товарами на полицях супермаркетів. Пов'язано це було із порушенням звичних логістичних маршрутів та призупиненням роботи деяких виробників. Та сьогодні, каже Юрій Кіслейко, на Дніпропетровщині ситуація стабілізувалася.

«Ціни на деякі продукти харчування трохи збільшилися. Сталося це за рахунок того, що змінилася логістика, піднялася ціна на енергоносії та паливо. Втім, держава регулює вартість таких продуктів, як борошно вищого ґатунку, батон, хліб, птиця, тушка куряча, яйця, олія соняшникова. Максимальну надбавку на ці товари зафіксовано на рівні 10% від закупівельної ціни. На решту товарів регулює сам виробник і підприємець, який реалізує цю продукцію. Але по області ми бачимо вже, що зі спадом ажіотажу, вирівнялася й ціна», – розказав в.о. заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

Юрій Кіслейко поділився: спільно з цивільно-військовою адміністрацією та теробороною області логістичні маршрути на Дніпропетровщині були прописані так, що всім необхідних забезпечені й люди у найвіддаленіших куточках регіону. Дефіциту продовольчих товарів в області нині немає, щоправда, виключенням поки є дріжджі.

«Виробники хліба та хлібобулочних виробів одразу закупили дріжджі, що викликало їх дефіцит у торгівельних мережах, та на зараз ситуація вирівнюється. Вже найближчим часом це питання буде врегульовано. Всі інші продукти є на полицях магазинів, а саме все необхідне для борщового набору, овочі, м'ясо, молочні продукти. Моніторинг нами було здійснено як у торгівельних мережах, так і серед виробників. У останніх є сировина для виготовлення продукції», – пояснив він.

Стабілізувалася ситуація у регіоні і з пальним, на яке у перші дні війни був чималий попит. Нині, запевнив Юрій Кіслейко, на заправках Дніпропетровщини з ним проблем немає. Додав, що державою встановлено граничну вартість на найпопулярніші види пального. Наприклад, на А 92 та дизельне 42 та 37,05 грн за літр відповідно. 

«Щодо вартості медпрепаратів, то тут держава регулює тільки те, що виробляють вітчизняні фармпідприємства. Граничні ціни встановлені на етанол, нестероідні протизапальні лікарські засоби та антибактеріальні, так звані, монопрепарати. Всі ці ліки є в наявності в аптеках, ажіотажу на них у Дніпропетровській області немає», – пояснив Юрій Кіслейко.

В.о. заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області прокоментував і проблеми із розрахунком у торгівельних мережах банківськими картами, з якими стикалися жителі регіону перші два тижні війни. Він пояснив, що на даний момент це питання врегульоване й до служби не надходить скарг ані на роботу банкоматів, ані на неможливість розрахуватися карткою. А от щодо продажу алкогольних напоїв питання все ще надходять.

«До нас часто звертаються із питаннями щодо продажу алкогольних виробів. Згідно Закону України про військовий стан, військово-цивільна адміністрація встановлює обмеження щодо їх продажу. Це є в сусідніх областях, але у нашій області із розумінням поставилися до підприємців, які реалізують та виготовляють саме цю групу продукції, тож заборони як такої на продаж алкогольних напоїв зараз на Дніпропетровщині немає», – резюмував Юрій Кіслейко.

Він також звернув увагу, що звертатися з питань рівня цін на ті чи інші товари, невірного розрахунку або обмеження у продажі кількості товарів можна до військово-цивільної адміністрації, Держпродспоживслужби, або до штабу тероборони області.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook