ГоловнаCуспільство

​У 2020 році безоплатне ЕКО зможуть зробити майже 40 мешканок Дніпропетровщини

​У 2020 році безоплатне ЕКО зможуть зробити майже 40 мешканок Дніпропетровщини

Цьогоріч майже 40 жінок з Дніпропетровщини зможуть зробити безоплатну процедуру штучного запліднення. Таке лікування безпліддя – державним коштом, повідомили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА

«Кожна 4-5 пара стикається з проблемою безпліддя. Все частіше українці звертаються до допоміжних репродуктивних технологій, серед яких – екстракорпоральне запліднення. Ця процедура дуже дорога – від 60 до 100 тис грн у приватних клініках. Щороку кілька десятків мешканок Дніпропетровщини мають нагоду зробити її безоплатно. Для цього вже понад 10 років діє державна програма», – розповіла Катерина Каїра. 

За її словами, безоплатне ЕКО доступне для жінок з трубним фактором безпліддя – за відсутності або повної непрохідності маткових труб. 

Безкоштовно можна пройти лікування лише один раз. Для цього потрібно звернутися до гінеколога. Він розпочне обстеження, при необхідності пролікує виявлені запальні процеси та скерує до обласного центру планування сім’ї. Там обласна комісія з’ясує, чи направляти документи пацієнтки на розгляд комісії МОЗ України. Вона прийме остаточне рішення. 

ЕКО держкоштом проводять у 5 лікарнях України – у Києві, Харкові, Одесі, Івано-Франківську. 

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook