ГоловнаCуспільство

Дніпро лідирує серед інших міст України за впровадженням цифрової екосистеми в медицині

Дніпро лідирує серед інших міст України за впровадженням цифрової екосистеми в медицині

Дніпро є лідером серед інших міст України за впровадженням цифрової екосистеми в медичній сфері. Так, під час засідання круглого столу представники медичної інформаційної системи та медпрацівники обговорили подальшу ефективну роботу цифрової екосистеми у медицині в місті. Про це повідомили в прес-службі Дніпровського міської ради.

«Медична інформаційна система дозволить нам отримати єдине інформаційне поле у вторинній та первинній ланках. Таким чином, ми також намагаємося налагодити контакт між ними, що дозволить швидкому обміну даними про пацієнта. Подібна система надасть багато переваг як пацієнтам, так і лікарям. Під час впровадження цієї системи з’явилося багато питань, а саме роботи центрального компонента. Для того, щоб прискорити процес впровадження, ми вирішили зібрати круглий стіл і обговорити основні проблемні та позитивні питання», - розповіла заступниця директора департаменту охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради Юлія Віклієнко.

Зазначимо, що єдиний інформаційний простір охоплює електрону реєстратуру, рецепти, отримання направлення до профільних лікарів, амбулаторну карту, історію хвороби, лабораторну діагностику, аналітичну систему для визначення рентабельності медичного закладу тощо.

«Дніпро - перше місто-мільйонник, у якому створено повноцінну цифрову екосистему. Вона гармонізована з системою ВОЗ і Світового банку, який є лідером по створенню eHealth. Те, що створила НСЗУ, зовсім інша програма, і вона не досконала. У Дніпрі побудоване повноцінне цифрове середовище, де поєднанні всі рівні системи охорони здоров’я – це сімейна медицина та всі лікарні міста. Так, усі працюють по одній системі за міжнародними методиками та оперують одними цифрами. Це в майбутньому зіграє важливу роль для покращення медичних послуг», - розповів співзасновник та керуючий партнер «Сіет Холдінг» Ярослав Сірий.

Голова комісії міської ради з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та міжнародних зв'язків Дніпровської міської ради Євгенія Дитятковська зазначила, що впровадження цифрової екосистеми в медичній сфері полегшує ведення документації.

«Від того, як ми заповнюємо документи і подаємо їх, залежить рівень оплати нашої праці. Сьогодні ми обговорили труднощі, з яким стикається лікар у своїй роботі. Наразі, у нас виникають технічні труднощі. І для їх полегшення нам необхідні відділи IT у медичних закладах міста. Також ускладнюється робота з електронною системою, коли програма «підвисає». Бо всі лікарі намагаються вносити дані в робочий час та відправляти до центрального органу. Дуже добре, що в Дніпрі впровадили зручну систему, яка допомагає нам відправляти свої звіти на регіональні сервери. Також виникають труднощі з описом коефіцієнта складності надання медичних послуг на вторинній ланці. Ми також дійшли висновку, що повинна бути правильна координація між сімейним лікарем та вторинною ланкою», - розповіла Євгенія Дитятковська.

Окрім цього, голова комісії додала, що для лікарів ця система була складна ще і тому, що в лікарнях не було комп’ютерів: «Дякую місту, яке минулого року централізовано їх закупило для усіх медичних закладів».

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook