ГоловнаCуспільство

«Ранкова книго терапія» вирушила до дітлахів у Дніпро

На початку серпня стартував проект «Ранкова книготерапія», мета якого створити свято та подарувати позитивні емоції дітям, хворим на онкологію. Географія проекту передбачає проведення заходів у Полтаві, Черкасах, Дніпрі, Миколаєві та Києві. Минулого тижня команда "Ранкової книготерапії" вже встигла завітати до дітлахів у Полтаві та Черкасах. 31 серпня книготерапевтивних заходів відбудуться і у Дніпрі! Про це повідомили організатори.

Ініціатором проекту «Ранкова книготерапія» стали видавництво дитячої літератури «Ранок». Здійснити ідею вдалося завдяки підтримці "Українського культурного фонду". До участі в проекті були запрошені лакарняні клоуни "Файні носи" з Харкова. Разом команда проекту відвідає 7 онкологічних відділень спеціалізованих медичних закладів України та подарує маленьким пацієнтам книжки та неповторну казкову фієрію.

Серед різних заходів проекту головне місце займає презентація для малят нової дитячої книжки «Бузковий ведмідь, або Живий іграшковий Я», автором якої є харківська письменниця Мар'яна Гончарова-Горянська (Майя Северіна). Вона психолог, письменниця, редактор дитячої літератури видавництва «Ранок», автор популярної книжкової серії «Неймовірні тварини». Для підлітків Мар'яна готує презентацію книжки популярної австралійської авторки Кайлі Форнасьєр , книжка якої «Все, що я тобі не сказала» була перекладена багатьма мовами Світу, українською зокрема.

В програму "Ранкової книготерапії" команда проекту додали справжню виставу просто неба від вправних лікарняних клоунів, які вже мають багатий досвіт лікування усмішками. Лікарняні клоуни це друзі, які поспішають на допомогу від нудьги і болю. Тому, у цьому проекті, їм відводиться особлива роль – допомогти малечі подолати перешкоди і знайти сили для боротьби з хворобою. Зараз тривають репетиції нових вистав. Головний герой казки для наймолодшої аудиторії – бузковий ведмедик Буня вже прямує до України. З підлітками спілкуватиметься героїня історії «Все, що я тобі не сказала» - дівчинка- підліток, якій особисто вдалося побороти хворобу, в тому числі, завдяки підтримці вірних друзів.

 Карантин наклав на проект дуже жорсткі обмеження, тому прийшлося перевести усі заплановані майстер-класи та читання книжок у режим он-лайн. Хоча це теж непогано, адже відео-уроки потім зможуть переглядати не тільки малюки, задіяні у проекту, але усі, кому цікаво створювати ляльки руками. Дорослі діти, за допомоги Мар'яни Гончарової-Горянської вигадуватимуть персональних суперменів та працюватимуть над написанням власного літературного твору, героєм якого стане їх персональний супермен.

У рамках проекту «Ранкова книготерапія» у спеціалізованих медичних закладах будуть відкриті «Лабораторії книготерапії». Це невеличкі бібліотеки сучасної української дитячої книжки, де усі охочі до читання діти зможуть знайти нових друзів, та відволіктися від поганих думок. Заплановано, що кожне відділення для онкохворих дітей отримає у подарунок майже 200 найменувань нових книжок, розвиваючих ігор та енциклопедій. Загалом це складе більше тисячі примірників. Отже кожна дитина знайде, щось цікаве. До речі, автори проекту та видавництво «Ранок» сподіваються, що цю ініціативу підтримують інші дитячі видавництва, та теж подарують дитячим лікарням купу своїх нових книжок.

Нагадуємо, що 31 серпня - вже треття подія проекту відбуватиметься у відділенні Онкологія Обласній дитячій клінічній лікарні міста Дніпро. А далі, письменники та лікарняні клоуни відправляться до Миколаївської дитячої обласної лікарні, Київського обласного онкодиспансеру, відділення гемодіалізу Охматдиту та онковідділення Охматдиту.

У лікарнях вже чекають на зустріч з «Ранковою книготерапією», та кажуть, що радісні і яскраві емоції теж лікують!

Запрошуємо представників ЗМІ на ці зустрічі в різних містах України та сподіваємось, що за допомогою журналістів ми зможемо долучити більше небайдужих людей до цього та інших «терапевтичних» проектів, допомоги дітям, які проходять тривале і дуже складне лікування онкологічних захворювань.

Захід відбудеться 31 серпня в обласній дитячій клінічній лікарні ( відділення Онкологія), вул. Космічна, 13. Початок о 15:00.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook