ГлавнаяОбщество

Дерева для міста: як у Дніпрі проходитиме озеленення

З 10 жовтня в Дніпрі буде оголошено місячник озеленення міста. У ньому візьмуть участь комунальні підприємства, підпорядковані міській раді. 

Про це повідомив під час пресконференції 16 вересня директор департаменту екологічної політики ДМР Олег Семенко. 

«Згідно із програмою озеленення міста Дніпра, у рамках заходів із зачистки територій комунальних закладів міста, а також шкіл і медичних закладів від рослин, які насіялися самі, ми прийняли рішення розширити площу для озеленення шляхом пересадки самозасівів на вільні території. Тобто, дерева та кущі, які скажімо, захаращують майданчики, потрібно не зрізати та спалювати, а викопувати і пересаджувати туди, де, навпаки, не вистачає рослинності. Таким чином ми і вичистимо території, і засадимо цим посадковим матеріалом голі ділянки міста», - розповів директор департаменту екологічної політики ДМР Олег Семенко.

Він також додав, що підтримати цю ініціативу закликають всіх без виключення мешканців міста. Кожен на своєму подвір’ї біля будинків може викопати саджанці в місцях, де їх найбільше виросло, та висадити нове дерево, яке буде прикрашати собою місто.

«Дії, які направлені на озеленення, мають бути завжди під наглядом влади. Власне, це і відбувається в рамках цієї програми. Підкреслюю, що такі заходи проводяться не спонтанно. У нашому місті це відбувається згідно з прийнятими в минулому році «Правилами поводження із зеленими насадженнями міста Дніпра». Одними з принципів цього документу є пріоритетне використання аборигенних видів дерев та кущів, а також поступове збільшення площі зелених насаджень у місті. Тож такий захід – два в одному – коли ми будемо викопувати рослини, що насіялися самі, з тих місць, де їх надто багато, та заповнювати ними порожні простори в місті, є дуже екологічним. До того ж це добре ще й тому, що на саджанці не доведеться витрачати бюджетні кошти», - зауважив еколог, доктор біологічних наук Олексій Міхєєв.

Також він додав, що найкращий час для пересаджування рослин - друга декада жовтня. Саме тоді і відбуватиметься ряд заходів з озеленення міста.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook