ГлавнаяОбщество

У Дніпрі за зверненням мешканців виїзна комісія перевірила законність перепланування квартир

У Дніпрі мешканці звернулися до міської ради з проханням перевірити законність перепланування квартир на першому поверсі дев’ятиповерхівки по вулиці Івана Акінфієва, 1. На звернення громадян у міськраді одразу відреагували та направили комісію для з’ясування усіх обставин.

Про це повідомляє прес-служба Дніпровської міської ради.

«До нас звернулися з колективною скаргою мешканці будинку. Вони написали, що власник 3 та 4 квартири виконує, на їх думку, роботи з перепланування, під час яких він порушує опорні стіни. Після цієї заяви ми отримали направлення на перевірку і здійснили виїзд. Для з’ясування обставин ми повинні в присутності власника чи уповноваженої особи потрапити в приміщення, де відбувається перепланування. Оскільки останніх не було, ми звертаємося до правоохоронних органів за сприянням у здійсненні такої перевірки. Наразі можу сказати, що за законодавством така реконструкція виконується лише тільки після звіту експертної комісії. Для оцінки  нам необхідно подивитися наявність дозвільних документів», - розповів начальник відділу архітектурно-будівельного контролю управління Державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради Юрій Вергунов.

Місцеві мешканці майже місяць щодня відчували вібрації стін. Після декількох разів відключення газу вони звернулися до міської ради. Швидкістю реакції вони залишилися задоволені і дуже вдячні, що на них звернули увагу і не залишили сам на сам з проблемою.

Так, Геннадій Несевря, сусід квартир, які, на його думку, саме переплановуються: «Раніше будівельникам було необхідно заходити через наш спільний тамбур до однієї із квартир, а наразі вони це роблять через інші двері. Тобто, вірогідно, що вони вже проробили отвір або взагалі розібрали опорну стіну. Ми усі хвилюємося через це, бо так ми можемо залишитися без житла».

Тетяна Миронова додала, що шум вони терпіли протягом місяця: «Усі роблять ремонт, і ми це розуміли, але коли вимкнули без попередження газ – ми злякалися. Саме тоді ми почали з’ясовувати, бо дозволу не було на відключення. Після цього ми почали боятися, що може вибухнути будівля».

Представник власника Євгеній стверджує, що усі роботи здійснюються в рамках закону: «Відбуваються будівельні роботи, які через тиждень мають завершитися. Ніякі опорні стіни не прибирають. Все відбувається в рамках допустимих норм. Господар приміщення через декілька днів з’явиться і надасть усі дозвільні документи».

Заперечуючи словам представника власника, каже і місцева мешканка Ірина Кривошейна: «Я не чую шум, бо у цей час я на роботі. Проте, я бачила у вікно вечері, що там відсутні стіни. За розташуванням можна зробити висновок, що це саме опорна стіна відсутня. Ми сподіваємося, що це беззаконня завершиться за допомогою звернення до міської ради. Ми, звісно, за бізнес, але все потрібно робити згідно з законом. Не можна ж так просто взяти і підірвати будинок».

Наразі, якщо власник не зможе пред’явити дозвільні документи, то це вважатиметься об’єктом самовільного будівництва. В такому разі йому загрожує штраф у розмірі від 5900 до 100 тисяч гривень. Також надається припис про припинення виконання робіт.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook