ГлавнаяОбщество

Оплата за доставку газу – ваш внесок у комфорт та затишок взимку! - АТ «Дніпрогаз»

Оплата за доставку газу – ваш внесок у комфорт та затишок взимку! - АТ «Дніпрогаз»

Незабаром в Україні розпочнеться опалювальний сезон. Саме тому питання розрахунків за послуги з розподілу природного газу набувають неабиякої актуальності, адже від своєчасного отримання Оператором газорозподільних систем коштів за доставку палива споживачам залежить безперебійне та надійне газопостачання. Яка ситуація з оплатою за доставку енергоресурсу склалась у Дніпрі та Дніпровському районі розповів комерційний директор АТ «Дніпрогаз» Ігор Маньковський.

Про це повідомляє прес-служба АТ «Дніпрогаз».

Пане Ігоре, нагадайте, чим обумовлене розділення платіжок за газ та його доставку?

24 грудня 2019 року НКРЕКП змінила порядок оплати доставки газу. Тому з 1 січня 2020 року послуги доставки виключені з загальної платіжки за газ. Так як продаж газу і його транспортування здійснюють різні компанії, то й квитанції за газ та його доставку мають сплачуватись окремо. Гроші за газ отримує постачальник газу, а за доставку - газорозподільна компанія. У Дніпрі та Дніпровському районі це АТ «Дніпрогаз». Такі зміни обумовлені вимогами Закону України «Про ринок природного газу», який був прийнятий у 2015 році, та вимогами Третього енергетичного пакету.

Як розраховується вартість доставки газу та який тариф за послугу затверджено для дніпрян? 

Оплата послуги визначається тарифом, який затверджує НКРЕКП. З 1 липня 2020 року за рішенням держрегулятора тариф на доставку газу для АТ «Дніпрогаз» складає 71 копійку за 1 кубометр газу на місяць.

Вартість послуг доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта. Розмір плати залежить від обсягів фактичного споживання протягом минулого «газового року». Це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, ділиться на 12 місяців. Результат множиться на тариф на доставку. Таким чином, отримуємо вартість доставки газу на місяць. 

Який середній чек за послугу з доставки газу у Дніпрі?

У 245 тисяч мешканців Дніпра, які користуються газовими колонками і плитами або виключно плитами, оплата за послуги з розподілу на рік не перевищує 80 гривень. Інакше кажучи, щомісячний платіж для такої категорії споживачів складає в середньому 7 гривень. Для клієнтів, які використовують автономне опалення, вартість послуги розраховується індивідуально, виходячи зі спожитого обсягу газу по домоволодінню.

Нагадаю, що послуги з доставки газу необхідно сплачувати в поточному місяці до 20 числа. Так як у чималої кількості дніпрян розмір плати за доставку газу є меншим за комісію банку, ми радимо сплачувати за кілька місяців або за півроку одразу, аби зекономити сімейний бюджет. 

Чому за послугу, яка надається у поточному році, люди мають сплачувати за обсягами газу, який спожили у минулому році?

У нашій країні нараховується більше 13 млн споживачів природного газу. На жаль, усі вони не можуть спрогнозувати своє споживання на цілий рік. Тому за основу береться ваше ж споживання у попередньому газовому році. Такий порядок розрахунку затверджений НКРЕКП: іншого варіанту затвердити справедливий і фіксований тариф на рік вперед немає. Все для того, щоб усі споживачі мали можливість користування газом 24 години на добу, 365 днів на рік. 

Чи справно сплачують дніпряни за доставку природного газу? 

«Дніпрогаз» дякує усім, хто платить своєчасно, та особливо клієнтам, які вже заплатили за розподіл до кінця року. Таким чином вони зменшили фінансове навантаження для себе у майбутньому опалювальному періоді.

Станом на 1 жовтня маємо констатувати той факт, що 14% дніпрян впродовж 2020 року жодного разу не сплачували за розподіл газу. Поточна заборгованість наших клієнтів за надані послуги складає понад 14 млн грн. Зазначу, що боржники вже отримують від нас досудові попередження, адже наявна заборгованість за доставку газу згідно чинного законодавства після завершення карантину може стати причиною відключення від системи газопостачання. До того ж, згідно Кодексу ГРМ навіть після обмеження послуг з розподілу газу поточні нарахування будуть здійснюватись, а борг може бути примусово стягнено у судовому порядку, що призведе до додаткових фінансових витрат. Споживачу газу, окрім суми заборгованості, доведеться сплатити також судовий збір. Таким чином, сума додаткових витрат перевищить суму, яку споживачеві слід сплатити за послугу з доставки газу.

В народі існує твердження: я прокладав газові труби до будинку за власні кошти, то чому я маю сплачувати за доставку власними мережами?

Сплачуючи за доставку газу, ви інвестуєте у свій комфорт. Оплата за послуги Оператору ГРМ – це не «гроші за труби», а життєво необхідний обсяг фінансування, який спрямовується на повноцінну роботу аварійно-диспетчерської служби «104», утримання газорозподільних мереж та споруд на них, модернізацію, капітальні та поточні ремонти, підтримку належного тиску в газорозподільній системі. Усе це ми робимо для того, щоб газ був доставлений до кожного нашого клієнта. У Дніпрі нашими спеціалістами обслуговується 5,5 тис км розподільних газопроводів, через які газ доставляється для 400 тис клієнтів компанії.

Чи можуть через заборгованість за доставку газу позбавити субсидії? 

Серед боржників за доставку газу є чимало отримувачів субсидій. У зв’язку з цим наші фахівці щомісяця направляють до управлінь соціального захисту населення списки клієнтів, які боргують за надані послуги більше трьох місяців. Зауважимо, що у разі несплати боргу житлова субсидія на прийдешній опалювальний період призначатись не буде. 

Як можна сплачувати за розподіл газу дистанційно?

Для передачі показань лічильника, перевірки особового рахунку, здійснення оплати за послуги розподілу природного газу мешканці Дніпра та Дніпровського району можуть обрати для себе найзручніший варіант із запропонованого переліку сервісів: скористатися «особистим кабінетом» на сайті 104.ua, мобільними додатками 104 Mobile (для Android) і 104 Mobile Light (для iOS), а також чат-ботами 7104ua у Viber та Telegram.

Хочу також повідомити, що у рахунках за розподіл в цьому місяці буде зазначено обсяг газу, спожитого нашими клієнтами протягом минулого «газового» року (з 1 жовтня 2019 року по 30 вересня 2020 року). Саме цей обсяг палива буде використаний при розрахунку вартості доставки газу у 2021 році. 

АТ «Дніпрогаз» сподівається на свідомість та відповідальність споживачів у питанні розрахунків за доставку газу та наголошує, що вчасна оплата за послуги з розподілу - запорука безпечного газопостачання у сезон низьких температур. В умовах карантину ми рекомендуємо нашим клієнтам не накопичувати борги та здійснювати оплату через наші сервіси дистанційної взаємодії, аби мінімізувати ризики розповсюдження коронавірусної інфекції. Бережіть себе та своїх близьких!

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook