ГлавнаяОбщество

У Дніпровській міськраді відкрили виставку, присвячену 80-річчю депортації німців

У Дніпровській міськраді відкрили виставку німецьких художників - етнічних німців - громадян України, присвячену 80-річчю депортації німців. Експозицію створили в рамках тижнів Німеччини. Про це повідомили в прес-службі Дніпровської міської ради.

 «Дніпро – мультикультурне, багатонаціональне місто. Як ми знаємо, німецька діаспора посідає важливе місце у житті Дніпра. Ми дуже вдячні організаторам виставки за можливість ознайомитись з тими сторінками історії, про які важливо пам’ятати. Зараз ми разом вибудовуємо толерантне суспільство, повагу до культури та національних традицій одне одного. Мова мистецтва – найкраща мова, яка може допомогти зрозуміти і болісні, і радісні історичні моменти», - зазначив директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради Артем Нідєлько під час відкриття виставки. 

На відкриття завітав й заступник Генерального консула Федеративної Республіки Німеччина Петер Герр.

«Українців та німців об’єднує дуже болісний спільний досвід, пов’язаний з вигнанням, примусовими роботами та іншими репресивними заходами Радянського режиму і в Україні, і в інших країнах. Саме тому я особливо радий, що Дніпро, як мегаполіс тепер уже вільної та демократичної України не проходить повз цю частину українсько-німецької історії та надає своїм громадянам платформу для діалогу та дискусії», - каже Петер Герр. 

Із пропозицією про створення такої виставки до Дніпровської міськради звернулися представники німецької спільноти, зокрема, громадська організація «Дніпропетровське обласне товариство німців «Відергебурт».

«Ми хочемо подякувати за сприяння в організації цієї виставки: міська рада пішла нам назустріч та допомогла організувати цю виставку у холі мерії. Для нас важливо, аби ці картини побачили люди. На них зображена історія життя родини, етнічних німців, яких депортували. Мабуть, кожен народ знайде у цих картинах й свою історію: кримські татари, болгари», - розповіла президент Асоціації німців України, член президії Ради німців України, керівник проєкту «Зустріч поколінь» етнічних художників України Ангеліна Шардт.

Виставка працюватиме декілька днів у холі мерії. Через карантинні обмеження відвідати її зможуть лише співробітники Дніпровської міської ради.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook