ГлавнаяОбщество

У Дніпрі ремонтують будинки з ОСББ за програмою співфінансування

У Дніпрі завершилися ремонти в будинках з ОСББ за програмою співфінансування. Так, в рамках програми сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів та обслуговуючих кооперативів у багатоквартирних будинках міста Дніпра на 2019-2020 роки за адресою: вулиця Ю. Кондратюка зроблено вимощення задля відведення води від будинку №16. 

Про це повідомляє прес-служба Дніпровської міської ради.

«Це один з будинків, що є прикладом організації співласників, які уміють співпрацювати з міською владою. Об’єднання минулого року подало заявку, і вже в цьому році їхній проєкт вимощення для відведення води від будинку реалізовано. Це дозволить уникнути проблеми з підтопленням підвалу і відводити воду від будинку та забезпечити комфорт його мешканцям. Сухість підвалу є важливою складовою. Також це дозволить позбутися неприємного запаху та утворення грибку», - розповів спеціаліст по роботі з ОСББ, ЖБК та ОСН департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради Владислав Макарець.

Голова правління ОСББ «Ю. Кондратюка, 16» Людмила Іноземцева згадує, що раніше навколо дому були провали, і там навіть жили пацюки: «Цього року завдяки програмі співфінансування ми зробили 485 метрів вимощення для відведення води від дому. Тепер у нас захищений фундамент, і вода не накопичується в підвалі. Мешканці будинку задоволені та вдячні за надану допомогу міській владі. Власними силами впоратися з цією проблемою нам би не вдалося. Я задоволена, що існує така програма. Завдяки їй за чотири роки ми змогли вирішити багато проблемних питань». 

Дніпрянка Віра Варосян живе в цьому будинку 48 років і згадує, що ним почали опікуватися лише в останні роки: «Раніше в підвалі збиралося багато води, аж по кісточки, і там було дуже брудно. Зараз вже дуже добре і сухо. Дякую міській владі за те, що допомагають привести наш дім до ладу». 

Окрім вимощення задля відведення води від будинку, в одному з об’єднань по вулиці Будівельників,14 Б відремонтована система опалення. 

«Це об’єднання успішно проходило програму співфінансування. Вони чотири роки поспіль працювали над відновленням системи опалення. Люди підійшли до цього питання комплексно та виконували роботи поетапно. До цього у них виникали ситуації переплати за опалення через теплові втрати на магістралі або всередині будинку. Стара система погано балансувала і не відбувалася циркуляція води. Відновлення системи дозволить економити на опалені, а також буде більш зручно ліквідовувати аварійні ситуації без перекриття опалення у всьому будинку», - розповів Владислав Макарець. 

Управляючий ОСББ «Вул.Будівельників,14 Б» Олексій Василенко згадує, що раніше труби були старі та протікали, а також було завоздушення системи опалення: «Ми повністю прибрали всі металеві труби та замінили їх на металопластикові. Також зробили нову металеву рамку опалення з нуля. Все виконано добре. Сподіваємося, що цього нам вистачить років на п’ятдесят. До цього труби були повністю забиті, а після оновлення системи опалення має стати тепліше у квартирах. Власними коштами ми б це робили ще п’ять років, а завдяки програмі співфінансування нам вдалося відремонтувати систему опалення. Дякуємо за це міській владі». 

Місцева мешканка Тетяна Неклеса згадує, що раніше виникали труднощі з опаленням у зимовий період: «Наразі систему опалення відремонтували, й ми сподіваємося, що тепер у квартирах буде тепло. Дуже добре, що існують такі програми, й завдяки їм нам вдається розв'язувати проблемні питання нашого будинку». 

Зазначимо, що програма передбачає ремонти на умовах співфінансування: певний відсоток сплачує ОСББ, решту виділяють з бюджету міста. Програма співфінансування діє щороку, і кожне об’єднання має можливість подати заявки до 30 вересня на наступний рік. Наразі відбувся конкурс на 2021 рік, і вже подано 402 заявки на суму 116 мільйонів гривень, із них 75 - із міського бюджету. Залишок об’єднання готові самостійно фінансувати.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook