ГлавнаяОбщество

​На Дніпропетровщині кібербезпекою дітей опікуватимуться шкільні ювенали

​На Дніпропетровщині кібербезпекою дітей опікуватимуться шкільні ювенали

У квітні в області запустять проєкт «ЮПІ». Вперше в Україні спеціально навчені ювенальні поліцейські працюватимуть просто в школах. Про це стало відомо на зустрічі з кібербезпеки дітей, що пройшла у Дніпропетровській ОДА.

«Нині власні сторінки у соцмережах мають навіть шестирічки. Важливо навчити дітей безпечно користуватися ними. Проблему кібербезпеки школярів маємо вирішувати разом. ОДА, вчителі, батьки, психологи, поліцейські», – підкреслила заступниця голови Дніпропетровської ОДА Ольга Горб. 

Проєкт «Ювенальний Поліцейський Інспектор» стартує в 7 школах області. У Кам’янському, Криничках, Нікополі, Новомосковську, Петриківці, Покровському Синельниківського району. 

«Всі ювенали пройшли спеціальні тренінги. Говоритимуть зі школярами, батьками, вчителями. Про те, як уберегти дитину від небезпеки в соцмережах. Куди звертатися у разі кіберзагроз», – розповіла начальниця відділу управління ювенальної діяльності ГУНП у Дніпропетровській області Наталія Лазаренко.

Схильність до спілкування у соцмережах – один із видів підліткової залежності. Допомогти дитині позбавитися її можуть саме батьки, наголосив керівник психологічної служби системи освіти Дніпропетровської області Віктор Мушинський. 

«Найбільш ефективний метод боротьби з кібернебезпекою – не батьківський контроль. А емоційний контакт з дитиною. Коли вона може вільно поділитися переживаннями, почуттями, думками», – сказав Віктор Мушинський. 

До зустрічі у ДніпроОДА долучилися освітяни, поліцейські, соціальні педагоги, психологи, батьки. Частина учасників приєдналася онлайн. 

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook