ГлавнаяОбщество

Матеріальні виплати, проєкти з навчання та відпочинку, допомога вдома: як у Дніпрі організовано соціальний захист ветеранів і людей похилого віку

У Дніпрі соціальний захист людей похилого віку, зокрема й ветеранів, – це комплекс різних заходів, на які у муніципальному бюджеті на нинішній рік передбачено понад 177 млн грн. Про це під час пресконференції 7 травня повідомила головна спеціалістка-економістка відділу бюджетування невиробничої сфери управління фінансів департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради Світлана Мінаєва. Про це повідомили в прес-службі Дніпровської міської ради. 

За її словами, більша частина коштів (116 млн грн) передбачена на територіальний центр соціального обслуговування, який надає різні соціальні послуги для понад 13,5 тисяч громадян похилого віку та одиноких непрацездатних містян; на соціально-побутове обслуговування, медичну допомогу громадянам похилого віку, які потребують стороннього догляду у центрі підтримки ветеранів праці та громадян похилого віку «Милосердя» (21 млн грн). А також на різні матеріальні й натуральні допомоги згаданій категорії за програмою соціального захисту мешканців тощо.

Одна з найповажніших категорій людей похилого віку – ветерани Другої світової війни.

«До Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 206 учасників бойових дій 1941 – 1945 років та осіб з інвалідністю отримають матеріальну допомогу по 2 500 грн. Виплати вже розпочалися. Окрім того, для ветеранів війни закуплені й святкові продуктові набори. Матеріальні виплати заплановані й до інших пам’ятних дат – Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні (22 червня), Дня партизанської слави (22 вересня), Дня визволення міста та області від фашистських загарбників (25 – 28 жовтня)», – розповіла начальниця управління соціального захисту департаменту соціальної політики міськради Ірина Максименко.

Соціальний захист і різні послуги громадянам поважного віку надають у міському територіальному центрі. З початку нинішнього року обслуговування у закладі пройшли понад 11 тисяч осіб, з них 90 % – це ветерани.

«Наш терцентр має відділення у восьми районах міста. Працюють вони як соціальна допомога вдома, денне перебування, організація надання адресної натуральної допомоги тощо. Наприклад, у відділенні денного перебування наші підопічні з дотриманням карантинних обмежень, протиепідемічних правил мають можливість відвідувати групи здоров’я, йоги, фізіотерапевтичні процедури, масажі, сеанси аромотерапії тощо. Навіть в умовах карантину намагаємося надавати нашим ветеранам вкрай необхідні послуги», – підкреслила завідувачка відділення денного перебування міського територіального центру соціального обслуговування Світлана Біленко.

У Дніпрі також успішно впроваджується низка соціальних проєктів підтримки літніх людей. Один з таких – муніципальний оздоровчий табір «Золотий вік», який дозволяє дніпровським пенсіонерам безкоштовно відпочивати та гарно проводити час. Проєкт унікальний тим, що цілком фінансується коштом міського бюджету і на сьогодні немає аналогів в Україні. З 2015 року у таборі відпочила понад 41 тис. пенсіонерів.

Для відпочивальників у таборі – комфортні умови проживання, п’ятиразове збалансоване харчування, творчі гуртки, оздоровчі заняття, тренінги, лекції, спортивні групи тощо. Усі послуги – безкоштовні.

«Пандемія внесла певні корективи у роботу табору. Наразі через карантин він не працює. Водночас усе підготовлено для прийому відпочивальників, коли це буде дозволено, з дотриманням усіх санітарно-епідеміологічних норм – щоденним температурним скринінгом, прибиранням, провітрюванням, масковим режимом, забезпеченням антисептиками тощо. За додатковою інформацією щодо відпочинку у таборі можна звертатися за телефоном 067-550-06-70», – підкреслив заступник директора комунального підприємства «Оздоровлення та відпочинок» Денис Чепур.

Ще один унікальний соціальний проєкт для дніпрян поважного віку – «Університет третього віку», який втілює один із найважливіших принципів: навчання впродовж усього життя й адаптація до сучасних технологій.

«Дніпро – єдине місто в Україні, де такий важливий соціальний проєкт підтримується муніципальним бюджетом. І це – ініціатива міського голови Бориса Філатова. Це дозволило університету стати масштабним. Студентами УТВ наразі є понад 12 тис. дніпрян поважного віку. Навчання для слухачів є цілком безкоштовним. Окрім того, вони мають можливість відвідувати театри, філармонію, різноманітні екскурсії», – додала провідна спеціалістка управління з питань розвитку соціального захисту населення департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики міськради Юлія Довгалюк.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook