ГлавнаяОбщество

70 мешканцям Дніпропетровщини присвоїли звання Праведників народів світу

70 мешканцям Дніпропетровщини присвоїли звання Праведників народів світу

Сьогодні вперше відзначається День українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Вони мають звання Праведників народів світу. Серед мешканців Дніпропетровщини – 70 таких людей. Про це розповіла заступниця голови Дніпропетровської ОДА Ольга Горб. 

«У Другу світову прості мешканці Дніпропетровщини проявили справжній героїзм. Вони, ризикуючи власним життям, рятували від загибелі людей іншої національності. Проявили неймовірну сміливість та доброту. Це дійсно захоплює! Маємо пам’ятати», – сказала Ольга Горб. 

На Дніпропетровщині – 70 праведників світу. Вони зберегли життя 118 людям. 

На честь Праведників в містах та селах регіону назвали 14 вулиць. Це найбільше в світі, розповів директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» і Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» Ігор Щупак. 

«Одна з дніпровських вулиць названа на честь родини Зубкових. Василь та Марія врятували 9-річну Неллі Гордон. В поліцію донесли, що подружжя переховує єврейську дівчинку. Та Зубкови відстояли дитину, переконавши, що вона їхня родичка. За кілька років Неллі зустрілася зі своїм батьком. Проте зберегла гарні відносини зі своїми рятівниками», – розповів Ігор Щупак. 

Праведники народів світу – офіційне звання. Його надає Ізраїль людям інших національностей, які з ризиком для життя рятували євреїв під час Голокосту. 

В Україні – 2659 ПраведниківЗа їхньою кількістю наша країна – четверта в світі.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook