У бюджеті Дніпра на 2021 рік затверджено 649,6 млн грн на виконання заходів комплексної програми «Здоров’я населення». З них 114,3 млн грн – видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв лікувальних закладів міста та 250,4 млн грн – капітальні видатки. У порівнянні із минулим роком фінансування заходів програми «Здоров’я населення» збільшено на 260,6 млн грн. Про це повідомила 14 травня під час брифінгу начальниця відділу бюджетування невиробничої сфери управління фінансів Дніпровської міської ради Тетяна Мокрицька.
«У загальному обсязі фінансової підтримки лікувальних закладів враховані кошти на оплату праці лікарів-інтернів 2 та 3 років проходження інтернатури – 7,3 млн грн, на оплату праці комісії з обстеження осіб призовного віку – 9,2 млн грн та 1 млн грн на оздоровлення цього ж медичному персоналу. Також враховано преміальний фонд до Дня медичного працівника. 7,5 млн грн надаються для закладів вторинної медичної допомоги та 2,3 млн грн – для центрів первинної медично-санітарної допомоги. 33,7 млн грн становить фінансова підтримка на І квартал 2021 року на основну заробітну плату працівникам 10 медичних закладів охорони здоров’я, які не забезпечені коштами у повному обсязі за договорами, укладеними з НСЗУ. Це 4 поліклініки, три стоматологічні поліклініки, лікарні № 2 та № 12, а також дитяча міська лікарня № 6.
69,5 млн грн – видатки на медикаменти та перев’язочні матеріали. З них зокрема 5,2 млн грн – на придбання туберкуліну для проведення туберкулінодіагностики дітей; 2,5 млн – на вакцини проти сказу та правця; 8,6 млн грн – на придбання засобів індивідуального догляду осіб з інвалідністю і паліативних хворих; 254,3 тис. грн виділено на придбання 86 слухових апаратів ветеранам війни та особам з інвалідністю; 12 млн грн – на забезпечення медикаментами хворих, що перебувають на гемодіалізі; 11 млн грн передбачено на забезпечення кохлеарними імплантатами 15 дітей, які мають вади слуху; 5,2 млн грн – на забезпечення безкоштовними ліками хворих на міастенію, епілепсію, спастичну форму ДЦП та лікування хронічного болю у паліативних хворих. Також 1,7 млн грн передбачено на придбання виробів медичного призначення та імплантатів для зубопротезування учасників АТО; 1,1 млн грн – для надання стоматологічної допомоги дітям. На придбання реагентів і витратних матеріалів на проведення окремих досліджень для реалізації вимог НСЗУ до надавачів послуг медичного обслуговування населення для закладів вторинної ланки передбачено 14,1 млн грн та для закладів первинного медичного рівня – 1,1 млн грн. 5 млн грн виділено на забезпечення хворих лікарськими засобами в реанімаційних відділеннях, дитячих відділеннях та проведення тромболізису. Видатки на придбання продуктів харчування становлять 6,3 млн грн; 642,4 тисячі грн передбачено на молочні суміші для дітей перших 2-х років життя із малозабезпечених сімей та для малюків 1 року життя, народжених ВІЛ-інфікованими жінками; 5,6 млн грн – на придбання лікувального харчування 32 особам, хворим на фенілкетонурію. По соціальному забезпеченню передбачені видатки у сумі 83,4 млн грн. З них 6 млн грн – на виплату пільгових пенсій медичним працівникам, 4 млн грн – на зубопротезування пільговим категоріям населення та 73,4 млн грн – на забезпечення лікарськими засобами пільгової категорії населення через відшкодування аптекам витрат за безкоштовні ліки, відпущені за рецептами лікарів», – детально пояснила Тетяна Мокрицька.