ГлавнаяОбщество

ТОП-5 міфів про приватизацію: питання та відповіді

На Дніпропетровщині готують аукціони з продажу державних активів. Це об’єкти нерухомості, збиткові підприємства, пакети акцій. Навколо приватизації чимало міфів. Спростувати їх допомогли у Регіональному відділенні Фонду державного майна України у Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях.  Про це повідомили в прес-службі Дніпропетровської ОДА.

Міф 1-й: приватизують стратегічне. 

Насправді: Приватизація стратегічних підприємств заборонена законом. 

На аукціон виставляють виключно непрофільні для держави активи. Стратегічні, так само як і об’єкти безпекової та соціальної інфраструктури, – на приватизацію не передаються.

 

Міф 2-й: усіх звільнять. 

Насправді: закон містить норми захисту прав робітників після приватизації. Це і заборона на звільнення протягом певного терміну. І зобов’язання зберегти вид діяльності, що мотивує модернізувати виробництво та створювати нові робочі місця. 

Міф 3-й: усі аукціони «куплені», а переможець заздалегідь відомий. 

Насправді: Продаж об’єктів відбувається онлайн в системі Прозоро.Продажі. Це гарантує доступ до аукціонів для всіх охочих та виключає можливість маніпуляцій. 

Міф 4-й: продають прибуткове. 

Насправді: на приватизацію передаються збиткові активи. На прозорих аукціонах Фонд призначає ефективний менеджмент, який знищує корупційні схеми та перетворює активи на цікаві для інвесторів. 

Міф 5-й: приватні власники зруйнують виробництво. 

Насправді: витративши кошти, власники зацікавлені в перетворенні підприємств на прибуткові. А отже – мотивовані інвестувати в модернізацію виробничих потужностей та створення нових робочих місць. 

Ознайомитися із доступними для приватизації об’єктами можна тут

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook