ГоловнаCуспільство

Дніпропетровська облрада робить все можливе для забезпечення безперебійного водопостачання в проблемних районах регіону

Дніпропетровська облрада робить все можливе для забезпечення безперебійного водопостачання в проблемних районах регіону

Нагадаємо, що на минулому тижні 300 тисяч мешканців Дніпропетровської області лишились без води через заборгованість водогону «Дніпро – Західний Донбас» за електроенергію. Державне підприємство ДЗД не відноситься до спільної власності територіальних громад, проте Дніпропетровській облраді, на чолі з Миколою Лукашуком, вдалося взяти питання під контроль та поновити водопостачання для мешканців області. Про це стало відомо під час прес-конференції.

Секретар постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку області, бюджету і фінансів Тетяна Чабанова повідомила, що аби поновити водопостачання, з обласного бюджету було виділено 2,5 млн грн.

«11 травня відключення води сталося через заборгованість держпідприємства «Дніпро — Західний Донбас». За несплату рахунків установу було відключено від постачання електроенергії. Відповідно, зупинена і подача води жителям Синельниківського, Павлоградського, Васильківського, Петропавлівського, Покровського та Межівського районів. Аби поновити водопостачання, з обласного бюджету було виділено 2,5 млн грн. Ці кошти були передані Синельниківському водоканалу. Саме з ним у минулому році, коли виникла подібна ситуація, вдалося досягти домовленостей і взяти його під керівництво Дніпропетровської обласної ради. Всього на погашення боргів Синельниківського водоканалу торік з обласного бюджету було виділено 13 млн грн. На початку 2021-го закладено ще 5 млн грн. З них 2,5 млн спрямовано на вирішення поточного питання», - повідомила вона.

Тетяна Чабанова наголосила, що підприємство «Дніпро — Західний Донбас» не підпорядковується обласній раді, тож, вона не може нести відповідальність за його роботу. «Втім, і лишати людей без води — неприйнятно. В подальшому ми зробимо все можливе, аби подібних ситуацій із відключенням води не було взагалі», - зазначила вона.

За словами Тетяни Чабановой, більшість водоканалів області — збиткові, не можуть фінансово себе забезпечити, оновлювати комунікації, а тільки накопичують борги. Тому планується перевести водоканал «Дніпро-Західний Донбас» під керівництво обласної ради.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook