ГлавнаяОбщество

У Дніпрі обговорили інвестиційні проєкти у великій промисловості

Заступниця міністра економіки України Ірина Новікова та представники обласної влади обговорили інвестиції у велику промисловість. Делегація відвідала інноваційний електросталеплавильний комплекс ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ. Там керівники підприємства презентували свій новий проєкт. Планують збільшити виробництво преміальних труб. Про це повідомив перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Володимир Орлов. 

«Обласна влада зацікавлена, щоб промислові підприємства Дніпропетровщини успішно працювали. Завжди готові підтримати підприємців, які сплачують податки та піклуються про своїх робітників», – зазначив Володимир Орлов. 

Гості побачили повний цикл виплавки сталі. Управління виробництвом – повністю автоматизоване. 

Заступниця міністра економіки України Ірина Новікова розповіла, що вперше побувала на такому величезному металургійному підприємстві. Відзначила, що приємно бачити як працює завод-гігант. Окреслила завдання влади – розвиток промисловості. Найперше залучення нових інвестицій. 

«Нещодавно був прийнятий ініційований Президентом України закон про підтримку проєктів зі значними інвестиціями. Це, наприклад, якщо сума залучених інвестицій від 20 млн євро або створено понад 80 нових робочих місць», – сказала Ірина Новікова. 

Серед стимулів для нових виробництв промисловості – звільнення на 5 років від податку на прибуток. А ще – в’їзного мита і ПДВ на закупівлю обладнання. Допомога в будівництві суміжної інфраструктури, виділення земельної ділянки. 

Який бонус обрати – інвестор може вирішувати самостійно. Нині відпрацьовують механізм співпраці та підготовку інвестиційних договорів.

Завод ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ показав найбільшу за часів незалежності України інвестицію. В підприємство вклали майже 1 млрд доларів. Побудували його «з нуля» в чистому полі.

Компанія готова інвестувати й надалі. Планують вкласти за наступні три роки 100 млн доларів у різні напрямки. 

«Зараз наш ключовий проєкт – збільшення виробництва преміальних труб. Зокрема, відкриття великої лінії термічної обробки та нарізки на трубному заводі НІКО ТЬЮБ у Нікополі», – поділився планами перший заступник генерального директора компанії ІНТЕРПАЙП Денис Морозов.  

Денис Морозов додав, що компанія має й інші інвестиційні проєкти. Продукцію поставляє у майже 80 країн світу. Колеса для вантажних залізничних вагонів – до Європи. Труби експортують до Америки, Близького Сходу. У Дубаї українські труби – в кожному третьому хмарочосі.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook