Фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі взяли «під крило» пташеня лелеки. Його знайшли жителі села Писарівка на Дніпропетровщині. Коли електромонтери компанії встановлювали в цьому селі захисні платформи для гнізд лелек в рамках проєкту #Лелеченьки, місцеві жителі звернулися до них з проханням подбати про знайденого малюка з поламаним крилом. Зараз енергетики шукають для лелеченяти новий будинок, щоб він зміг перезимувати та набратися сил для облаштування навесні власного гнізда. Про це повідомили у прес-службі компанії.
Пташеня ще зовсім крихітним знайшла мешканка села Людмила. Малюк випав з гнізда та залишився без батьків. Був зовсім слабеньким та ледве вижив. Зараз перетворився на велику та красиву птицю. Однак відправитися в теплі краї так і не зміг, бо через пошкоджене крило практично не може літати.
«Коли інші лелеки відлетали, довго кружляли над нашим будинком – звали з собою. Але він полетіти з ними не зміг, – не може стримати сліз мешканка Писарівки Людмила. – Наш Буся – практично ручний. Любить рибу, м'ясо. Однак і далі тримати його у дворі вже не можемо, – боїмося, що у холоди він просто не виживе. Тому дуже раді, що енергетики погодилися допомогти і взяли активну участь в його долі».
На прохання жителів Писарівки допомогти подбати про лелеку відгукнулися фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі. Електромонтери компанії якраз встановлювали в цьому селі захисні платформи для гнізд лелек в рамках проєкту #Лелеченьки. Головна мета проєкту – допомогти зберегти в Україні популяцію білого лелеки та привернути увагу суспільства до проблеми скорочення біорізноманіття та захисту навколишнього середовища.
«ДТЕК трансформує бізнес відповідно до Нової стратегії 2030, заснованої на принципах ESG, цінностях і відповідальності за прогрес в досягненні цілей сталого розвитку Глобального договору ООН. У цьому році в рамках проєкту #Лелеченьки встановлюємо в області 10 платформ для гнізд. В тому числі дві – в селі Писарівка. Тут, завдяки жителям, і виявили молодого лелеку, який залишився зимувати в Україні. Зараз вирішуємо, як його підлікувати та влаштувати на зимівлю. А навесні плануємо випустити в природне місце існування», – каже генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.
З 2013 року в Дніпропетровській області енергетики вже встановили 180 безпечних платформ для гнізд лелек. А також понад 1,5 тисячі спеціальних кожухів та світловідбиваючих маркерів, які роблять електролінії безпечними для птахів і виключають ризик перебоїв електропостачання для клієнтів. Всього за 8 останніх років операційний холдинг ДТЕК Мережі встановив понад 250 захисних платформ для гнізд в чотирьох регіонах України. Це допомогло врятувати життя понад 5 тисяч птахів, занесених до Бернської Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі. У цьому році в рамках проєкту #Лелеченьки встановлюють ще 122 платформи для гнізд лелек в трьох областях: Дніпропетровській, Одеській та Київській.
ДОВІДКА
ДТЕК Мережі розвиває бізнес з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,4 млн домогосподарств і 150 тис. підприємств.
ДТЕК – лідер і найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України. Наші підприємства видобувають вугілля і природний газ, виробляють електроенергію на сонячних, вітрових і теплових електростанціях, здійснюють трейдинг енергоресурсами на українському і зарубіжних ринках, розподіляють і поставляють електроенергію споживачам, надають клієнтам послуги з енергоефективності та розвивають мережу швидкісних зарядних станцій.