ГлавнаяОбщество

На порятунок передчасно народжених малюків команда Biopharma Plasma Дніпро та донори-благочинці передали перинатальному центру 40 тисяч гривень

Щороку у стінах пологового будинку на Космічній, що у Дніпрі, на світ з’являється близько чотирьох тисяч немовлят. 200 з них народжуються передчасно із вагою від 500 грамів. Місяцями лікарі виходжують таких малюків і їх порятунок потребує не тільки кваліфікованого медичного догляду, а й ліків, які виготовляються виключно з плазми крові. Про це розповіла медичний директор амбулаторно-поліклінічної допомоги Дніпропетровської обласної дитячої лікарні Людмила Падалко.

У Міжнародний день передчасно народженої дитини у донорському центрі Biopharma Plasma Дніпро підбили підсумки чергового етапу соціального проекту «Допоможи народитися дитині» та всеукраїнського благодійного марафону, приуроченого до Міжнародного дня передчасно народженої дитини.

В рамках соціально-партнерського проекту цього разу було зібрано 40 тисяч гривень. Сертифікат на цю суму команда плазмацентру разом із найактивнішими донорами сьогодні передала медичному директору амбулаторно-поліклінічної допомоги Дніпропетровської обласної дитячої лікарні Людмилі Падалко. Вона у свою чергу поділилася спогадами, які були хвилювання на старті ініційованого Biopharma Plasma Дніпро проекту.

«Передчасно народжена дитина — це малюк вагою 500 грам і більше. Щоб всі органи такої дитинки дорозвилися і вона доросла до 2,5 кілограмів, ми розміщуємо її в інкубатор. І саме у цей період такій малечі допомагають дорослі, здаючи найдорожче — плазму крові. Саме з неї роблять найнеобхідніші ліки для недоношених малюків, які не зробиш із хімії, яких немає у таблетках. Компоненти, що виготовляються з плазми крові допомагають нам, лікарям, виходжувати дитину від 500 грамів до 2,5 кілограм, щоб в неї були зрілими і мозок, і легені, і всі внутрішні органи. Тому уклінно дякую сьогодні всім донорам-благочинникам, які долучилися протягом цього року до проекту «Допоможи народитися дитині»», - сказала Людмила Падалко.

Медик із багаторічним досвідом також додала, що ліки з плазми крові рятують не тільки дітей, але й жінок, що дають життя. Людмила Падалко пояснила, що саме на заводі Biopharma Plasma виготовляють гемостатичні губки, за допомогою яких лікарі зупиняють кровотечі у породіль.

«Жінка, що народжує раніше терміну, теж потребує препаратів. Ми дуже хочемо подякувати BiopharmaPlasma за те, що вони виробляють гемостатичні губки. Їх також виготовляють з донорської крові в вони вкрай необхідні, коли ми оперуємо і стається кровотеча, яку ми можемо зупинити саме за допомогою цих губок», - пояснила медичний директор амбулаторно-поліклінічної допомоги Дніпропетровської обласної дитячої лікарні.

Людмила Падалко розказала, що кожен день порятунку передчасно народженої дитини – це величезні кошти. У Європі на ці потреби закладено близько тисячі євро день. В Україні, каже медичний керівник, ця сума значно менша. 

«Коли нам сьогодні сказали, що нам вручають такий величезний подарунок на 40 тисяч гривень, ми дуже зраділи. Минулого разу ми отримали сертифікат на 25 тисяч гривень. І тут справа не в сумах, а в тій кількості препаратів, які ми отримаємо від Biopharma для порятунку новонароджених», - резюмувала Людмила Падалко.

Вона також висловила сподівання, що донорів-благочинців готових долучатися до порятунку життя немовлят ставатиме все більше, адже лікарські засоби із плазми крові щодня рятують породіль та малечу, що тільки-но з’являється на світ.

Долучитися до проекту «Допоможи народитися дитині» легко: варто прийти до донорського центру Biopharma Plasma Дніпро та сказати, що ви хочете стати донором-благочиннцем. Здана вами плазма піде на виготовлення незамінних ліків для передчасно народжених малюків.

Раніше ми також писали, що проект «Допоможи народитися дитині», ініційований центром Biopharma Plasma Дніпро, за два роки зібрав понад 100 тисяч гривень

Довідка:

Biopharma Plasma Дніпро чекає на донорів плазми крові за адресою: м. Дніпро, пр. Богдана Хмельницького, 17 з понеділка по п’ятницю з 7:30 до 19:00, у суботу з 7:30 до 16:00.

Гаряча лінія для запису та консультацій: 0 800 600 003

Записатися на донацію онлайн можна тут.

Слідкувати за акціями Biopharma Plasma Дніпро можна також у Telegram-каналах:

«РЯТУЙМО ЖИТТЯ РАЗОМ» -https://t.me/donorplasmi

для студентської молоді:

«ДОНОРСЬКИЙ РУХСТУДЕНТІВ ДНІПРА» - https://t.me/donorstudent

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook