ГлавнаяОбщество

У мерії Дніпра розповіли, як організовано харчування у лікарнях, школах, садках, закладах соцзахисту

У десяти лікарнях Дніпра, підпорядкованих департаменту охорони здоров’я населення міської ради, харчування для пацієнтів – безкоштовне. Про це повідомляє прес-служба Дніпровської міської ради. 

За словами спеціалістки департаменту Інни Шарапанюк, наразі вже шість лікарень (№ 4, № 6, № 16, клінічна лікарня швидкої медичної допомоги й дитячі лікарні № 6 та ім. Руднєва) перейшли на харчування за системою аутсорсинг, інші – невдовзі.

«Серед переваг такого процесу – скорочення витрат на утримання харчоблоку, комунальні послуги, проведення ремонтів тощо», - підкреслила під час прямої телефонної лінії 15 грудня Інна Шарапанюк.

Водночас у школах і садках Дніпра харчування у переважній більшості теж організовано за системою аутсорсингу, а за режимом – одноразове (сніданок), дворазове (сніданок та обід), триразове (сніданок, обід, підвечірок або вечеря). Наразі безоплатним харчуванням у школах і садках забезпечуються діти пільгових категорій, а також усі учні молодшої школи. У дитячих садках за харчування 41 % сплачують батьки, а 59 % покриває міський бюджет. Також у закладах освіти оновлюють їдальні. Цього року капітально відремонтовано їдальні у школах № 7, № 8, № 45, № 96, № 97, № 129, № 23, № 35, № 76, № 67, № 1, № 78, № 80, а також у НВО № 28, НВК № 66, НВК № 100, НВК № 120. На 2022 рік заплановано відремонтувати їдальні ще у 14 школах Дніпра.

Під час прямої телефонної лінії представниця департаменту гуманітарної політики міської ради Юлія Дуогітє нагадала і про новий порядок харчування у школах і садках, який впроваджуватимуть з січня 2022-го року: «Нові норми з-поміж іншого визначають низку харчових продуктів, заборонених для використання та реалізації, вимоги формування принципів здорового харчування. Воно буде більш вітамінізованим і збалансованим».

Безоплатне харчування (коштом міського бюджету) організовано і в міських закладах соціального захисту. Йдеться про такі заклади, як центри соціальної підтримки дітей та сімей «Довіра», «Обійми», «Барвінок», де цілодобово перебувають діти-сироти, залишені без батьківського піклування, а також діти, які опинилися у складних життєвих обставинах. Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя», де перебувають жінки з дітьми, теж забезпечуємо продуктами харчування.

«Безкоштовне харчування є у міському територіальному центрі, зокрема для підопічних відділення денного догляду для дітей з інвалідністю; центрі підтримки ветеранів праці та громадян похилого віку «Милосердя». Окрім того, одноразове харчування організовано і для підопічних центру соціальної допомоги», – додала начальниця управління соціального захисту департаменту соціальної політики міськради Ірина Максименко.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook