ГлавнаяОбщество

Більше послуг у 2022 році та «прозорий офіс»: у Дніпрі розповіли роботу управлінь соціального захисту населення

 Більше послуг у 2022 році та «прозорий офіс»: у Дніпрі розповіли роботу управлінь соціального захисту населення

Підсумки 2021 року. У Дніпрі 5 січня розповіли про роботу управлінь соціального захисту населення. Нагадали про державні та місцеві адресні соцдопомоги. За рік три управління соціального захисту населення прийняли 313 тисяч людей (кожен третій містянин, – ред.). Про це повідомили у прес-службі Дніпровської міської ради.

«У нас працюють три управління: Правобережне, Лівобережне та Центральне. У приміщеннях управлінь, створених після реорганізації 2019 року, здійснили глобальний ремонт: закупили меблі, сучасні комп’ютери для безперебійної роботи та пристрої для спілкування з особами з інвалідністю. Наразі спеціалісти працюють у форматі опенспейс. Кожне управління надає 73 послуги соціального характеру. Чотири з них можна отримати онлайн за допомогою електронного цифрового підпису (допомога при народженні дитини, компенсаційна виплата «Муніципальна няня» тощо)», – розповіла начальниця Лівобережного управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради Світлана Котищук.

Вона додала, що у 2021 році в деяких державних послугах відбулись нововведення: уже немає необхідності подавати паперові довідки, щоб оформити «пакунок малюка», усі дані є в електронному варіанті. А у послузі «Муніципальна няня» (відшкодування вартості послуг догляду за дитиною до трьох років, – ред.), з грудня 2021 року вже можуть скористатися родини, де є двоє й більше дітей до трьох років, або якщо один з батьків є особою з інвалідністю.

Також у Дніпрі розробляються власні програми для допомоги містянам, які не мають права на державну допомогу, але дуже потребують підтримки з боку влади.

«У нас виділяють кошти з бюджету громади. У нас є три основні комплексні програми – соціального захисту мешканців Дніпра, захист постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та унікальна наша програма «Родина героїв», де підтримують учасників АТО/ООС. У рамках цих програм ми надаємо адресну допомогу в оплаті комунальних послуг, санаторно-курортному лікуванні, фінансову допомогу на лікування, підтримку громадських ініціатив тощо», – розповіла начальниця управління соціального захисту департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Ірина Максименко.

Розповіли й про плани у новому році. «На просп. Слобожанський, 8 зараз відбувається будівництво нового Центру надання адміністративних послуг. Відкриття заплановане на другу половину 2022 року. Тут у режимі «прозорого офісу» об'єднають надання 215 адміністративних та 110 соціальних послуг для мешканців міста», – підсумувала Світлана Котищук.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook