ГоловнаCуспільство

Від початку війни фахівці щоденно досліджують якість питної води: чи фіксують зміну показників

Від початку війни окрім планових досліджень якості питної води фахівці проводять й щоденні перевірки. Моніторять її мікробіологічні та фізико-хімічні показники. Про це в ході прес-конференції в ІА «Мост-Дніпро» розказала лікар з комунальної гігієни ДУ «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Світлана Чубукова.

Так, за період дії воєнного стану в регіоні було досліджено1640 проб питної води, яка використовується населенням. За результатами щоденних перевірок, відхилень від нормативних величин не виявлено.

«За фізико-хімічними показниками якість питної води знаходиться на рівні багаторічних показників і є безпечної для населення», - зазначила Світлана Чубукова.

Натомість, додає фахівець, від початку року в рамках планових досліджень, «Дніпропетровським обласним центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України» фіксується деякі нестандартні показники.

«За період поточного року на території області проведено близько 6000 досліджень питної води на фізико-хімічні та мікробіологічні показники. З них виявлено біля 3% нестандартних за мікробіологічними показниками та 7 % за фізико-хімічними показниками. Останні відмічаються за рахунок хлороформу і перманганатній окиснюваності. Ці показники раніше не нормувались і є сталими протягом багатьох років», - розказала Світлана Чубукова.

Утворення хлороформу, пояснює лікар з комунальної гігієни, пов’язане з хлором, який використовується для знезараження води в ході водопідготовки.

«Ця проблема стосується багатьох регіонів як України, так і інших країн світу, де вода з поверхневих водойм для питного водопостачання знезаражується хлором. Наразі у багатьох країнах світу проводяться роботи щодо розробки сучасних технологій знезараження води», - резюмувала лікар з комунальної гігієни ДУ «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook