Спільно з представниками ДП «Дніпростандартметрологія» спеціалісти АТ «Дніпрогаз» за І квартал 2023 року провели повірку більше 5,3 тисяч побутових лічильників газу. Понад 33% приладів були визнані непридатними через невідповідність вимірювальних характеристик.
За результатами роботи у січні-березні 2023 році майже 1,8 тис. лічильників, а це більше 33% від загальної кількості повірених приладів, були визнані непридатними до подальшого використання. Процедура повірки, передбачена чинним законодавством, дозволяє споживачам отримати достовірний облік газу та забезпечує нарахування за коректні обсяги використаного енергоресурсу.
«В залежності від вимог заводу-виробника лічильники необхідно повіряти кожні 5-8 років. Споживачам не треба хвилюватися про те, як і коли повіряти лічильник. За термінами повірки стежать фахівці управління метрології «Дніпрогазу». У разі настання дати повірки споживачів заздалегідь попереджають і узгоджують дату та час зняття лічильників», - коментує головний метролог компанії Григорій Дзюба.
На роботу лічильника можуть впливати різні фактори. Наприклад, тривалий термін та неналежні умови експлуатації, зношеність відлікового механізму, а також сторонні втручання в його роботу.
Нагадаємо, що згідно Кодексу газорозподільних систем споживач зобов’язаний забезпечувати збереження та цілісність лічильника газу та пломб на ньому. У разі виявлення фактів пошкодження приладу обліку з метою несанкціонованого відбору газу порушники повинні будуть оплатити збитки, завдані газорозподільній компанії. Окрім суми збитків, порушнику доведеться також сплатити всі послуги з припинення/відновлення розподілу газу та вартість самого лічильника разом із монтажними роботами.
АТ "Дніпрогаз" вкотре нагадує, що за чинним законодавством споживач газу повинен надавати вільний доступ представникам газової компанії до лічильника після надання ними службових посвідчень та не перешкоджати виконанню своїх регламентних функцій.